23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE DEVLET HASTANESİNDE YENİ “DİYETİSYEN” GÖREVE BAŞLADI

Ezine Devlet Hastanesine yeni atanan Beslenme Uzmanı (DİYETİSYEN) İlyas Cengiz hasta kabulüne başladı.

Ezine Devlet Hastanesinin hekim kadrosu her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Hastaneye yeni atanan “DİYETİSYEN” Beslenme Uzmanı İlyas Cengiz hasta kabulüne başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1991 Karabük doğumlu olan Cengiz,  ilk ve orta öğrenimini Karabük’te, Lise öğrenimini İzmir’de yaptı. 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Üniversite öğrenimine başlayan Cengiz, 2015 yılında mezun oldu.

2019 yılında Karabük üniversitesinde Yüksek Lisansını yapan Cengiz, ilk görev yeri olarak 2015 yılında Burhaniye Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başlayan Cengiz, daha sonra 2020 yılında Ayvalık Devlet Hastanesi’nde görev yapmaya başladı. 25.05.2022 tarihinden itibaren Ezine Devlet Hastanesi’nde hasta kabulüne başlayan Cengiz, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çağın sorunu olan Obezite hakkında da kısa bilgiler veren beslenme uzmanımız Cengiz,  “Beslenme alışkanlıklarının değişmesi, hareketsiz yaşamın artması ve Dünya genelinde stres seviyelerinin yükselmesiyle birlikte obezite oranı da her geçen gün artış gösteriyor. Obezite’yi en basit şekilde, çok yüksek miktarda vücut yağına sahip olmakla karakterize ve diğer birçok hastalığı tetikleyici güçte olan Dünya çapında bir sağlık sorunu olarak tanımlayabiliriz” dedi.