17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Gazi Ortaokulu, Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023 Projesi (ÇEV 2023) Projesinde Ortaokullar kategorisinde üst üste ikinci kez il birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yürütülmeye başlanan Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023 Projesi (ÇEV 2023) ödül töreni yapıldı.

Covid-19 nedeniyle törene her okuldan sadece bir temsilci davet edildiği ve Çanakkale Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi Konferans Salonunda yapılan törene, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Akbaş ve dereceye giren okulların okul müdürleri katıldı.

Çanakkale Eğitim Vizyonu 2023″ Projesinde Ezine Gazi Ortaokulu ortaokullar kategorisinde üst üste ikinci kez Ortaokullar kategorisinde İl Birinciliği ödülünü alarak büyük bir başarıya imza attı ve Ezine’yi gururlandırdı.

Düzenlenen törende Okul müdürü Oral Dinçkan, okulu adına ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın elinden aldı.

Bu proje ile, Türk Milli Eğitiminin temel amaç ve genel ilkeleri kapsamında mevcut bağlı olunan kanun,tüzük, yönetmelik, yönerge, genelge ve resmi yazılar kapsamında, okul ve kurumların, Eğitim Öğretim Alan,  Sosyal ve Kültürel Alan, Sportif Alan, Sanatsal Alan, Kişisel ve Kurumsal Gelişim Alanı, Proje Tabanlı Gelişim Alanı başlıkları altında kapasitelerini en üst seviyeye çıkararak başarı noktasında özelde Çanakkale’de genelde Türkiye’de anlamlı bir fark oluşturmak da öncelikli hedefler olarak belirlendi.

Okul Müdürü Oral Dinçkan tören sonrası gazetemize yaptığı değerlendirmede ” Bu başarının devamı için çok çalışacağımıza olan inancımın tam olduğunu belirtiyor, alınan bu başarıda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” dedi.