20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Gazi Ortaokulu’nun LGS Başarısı

2017-2018 yılı LGS sonuçlarına göre nitelikli okullara yerleşen Ezine Gazi Ortaoulu öğrencileri okul müdürlüğünün daveti üzerine Gazi Ortaokulunda bir araya geldi.

 

Liseye Geçiş Sınavı, ( LGS ) bu yıl ilk kez gerçekleşti ve bir milyonu aşkın aday katılım sağladı. Milli Eğitim Bakanlığı, Ülke genelinde bir milyonu aşkın öğrencinin heyecanla beklediği liselere yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

 

2017-2018 yılı LGS sonuçlarına göre Ezine Gazi Ortaokulunda 1 öğrenci Çanakkale Fen Lisesi, 1 öğrenci Çanakkale Koleji Fen Lisesi (Burslu), 3 öğrenci Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi, 2 öğrenci Çanakkale Proje İmam Hatip Lisesi, 1öğrenci Çanakkale Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi (Resmi Bölümü, 3.lük derecesiyle), 29 öğrenci Celalettin Topçu Anadolu Lisesi, 34 öğrencide çeşitli meslek liselerine yerleşti.

 

2017-2018 yılı LGS sonuçlarına göre nitelikli okullara yerleşen öğrenciler Ezine Gazi Ortaokulu Müdürlüğünün daveti üzerine Gazi Ortaokulunda bir araya geldi. Okul Müdürü Oral Dinçkan, Müdür yardımcısı Murat Sevinç ve İngilizce Öğretmen Bahadır Sağlam ‘ın hazır bulunduğu buluşmada LGS sonuçlarına göre Çanakkale Fen Lisesini kazanan Boran Çetin, Çanakkale Koleji Fen Lisesi (Burslu) kazanan Sude Köken, Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi’ni kazanan Doğa Seçkin , Mehmet Bora ve Osman Kerem Dalgıç, Çanakkale Proje İmam Hatip Lisesini kazanan Firdevs Yağmur Kılınç ve Meliha Arıcan, Çanakkale Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi (Resim Bölümü, 3.lük derecesiyle) kazanan Tuğçe Atala okul yönetiminin davet üzerine bir araya geldi.

 

Okul Müdürü Oral Dinçkan, öğrencilerin bu başarılarından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Öğrencilerimizin bu başarılarından dolayı kendileri ve aileleri gibi bizde gurur duyduk.  Öğrencilerimiz bu güne kadar ki düzenli ve sistemli çalışmaları ile bu başarıyı hak ettiler. Türkiye genelinde düzenlenen LGS de başarı gösteren öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyor, yeni okullarında bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyoruz. Emeği geçen idareci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Okul Müdürü Dinçkan, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafları çekildi.

 

 

About Post Author