27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Gurup Başkanvekili Bülent Turan, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili müjdeli haberi paylaştı.

Bülent Turan yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

“Çanakkale Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde dün ÇED raporu alındı ve diğer tüm prosedürler tamamlandı. Artık yatırım aşamasına geçiyoruz.

Gıda İhtisas OSB’si bölgemiz ve özellikle Ezine, Ayvacık, Bayramiç hattında tarım ve hayvancılığın gelişmesi, tarım ve hayvancılıktan elde edilen ürünlerin işlenmesi ve neticede sanayicilerin yurtdışına ve yeni pazarlara açılarak dış ticaretlerini geliştirmelerine olanak sağlayacak.

Geldiğimiz süreçte Çanakkale Gıda İhtisas OSB’si tüzel kişiliği ve yer seçimi Bakanlığımızın onayı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın imzası ile kesinleşmiş oldu. Artık projede yatırım safhasına geçiyoruz. Yatırım programına alınan Çanakkale Gıda İhtisas OSB’si için kamulaştırmalar yapılacak. Bu süreçte emeği geçen Çanakkale Valimize, Ezine Kaymakamımıza, Ezine Belediye Başkanımıza ve ÇTSO yönetimine teşekkür ediyorum.

Seçildiğimiz ilk günden bugüne defalarca Gıda İhtisas OSB’sinin bölgemizin ve özellikle Ezine, Ayvacık ve Bayramiç’in kaderi olduğunu, kısa zamanda hayata geçirmek için çalışacağımızı söylemiştik. Tamamlanan bürokratik süreçlerin ardından yatırım safhasının da hızla tamamlanması için takibimizi sürdüreceğiz. Çanakkale’mize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.

 Onaylanıp 2017 Yatırım Programına Alınmıştır

OSB’nin 2017 yılı yatırım programına alındığını duyuran Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ise yaptığı açıklamada; “yaklaşık üç yıldır mücadelesini verdiğimiz, Ezine tarihinin değil bölgenin en büyük yatırımı Ezine gıda ihtisas organize sanayi bölgesi bilim sanayi ve teknoloji bakanımız Faruk Özlü tarafından onaylanıp 2017 yatırım programına alınmıştır. Böylelikle onaylanan kurucu heyet bundan böyle organize yönetimi ile ilgili çalışmalarına başlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

30122016_4_0002

30122016_4_0003