16 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Gıda OSB Yer Seçim Komisyonu Toplandı

12541109_942319369154644_6295387342956356093_n

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

14

????????????????????????????????????
07 03
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Ezine ilçesinde kurulması planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yer Seçim Komisyonu bölgede incelemelerde bulundu.

Ezine ilçesinde kurulması planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yer Seçim Komisyonu bölgede incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından Yer Seçim Komisyonu ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Mühendisleri Ayşe Ağca Arıcan ve İzlem Küllük yönetiminde gerçekleştirilen toplantıda, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale İl Özel İdaresi, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Ezine Kaymakamlığı, Ezine Belediye Başkanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çanakkale Şube Müdürlüğü, DSİ 252 Şube Müdürlüğü, Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, TEİAŞ Bursa Müdürlüğü, TEİAŞ 2. Bölge Müdürlüğü, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş., Çanakkale Havalimanı Müdürlüğü temsilcileri ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası adına Yönetim Kurulu Sayman üye Mustafa Kansu, Yönetim Kurulu üyesi Selçuk Semizoğlu ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

Toplantının ilk oturumunda kurulması planlanan Gıda İhtisas OSB ile ilgili olarak yer durumu ve kurumları sözlü görüşleri alınarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Daha sonra tüm katılımcılarla birlikte sahayı yerinde görmek üzere Ezine’ye geçilerek Gıda İhtisas OSB kurulması planlanan arazi üzerinde çalışmalar gerçekleştirildi.

Toplantının ikinci oturumunda ise OSB ile ilgili hazırlanan 1/10.000 ölçekli harita üzerinde uygunluk kriterleri gözden geçirilerek katılımcı kurumların görüşleri yazılı olarak alındı. Toplantıya iştirak eden kurumlar tarafından belirtilen görüş ve öneriler doğrultusunda Bakanlık yetkilileri tarafından rapor hazırlanması ve tüm kurumların imzalarından sonra toplantı sona erdi.

 

 

About Post Author