27 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Çanakkale’nin Ezine İlçesi Kaymakamlığına atanan Yunus Kızılgüneş görevine başladı.

Kaymakam Kızılgüneş göreve başlaması nedeniyle ziyaretleri ve hayırlı olsun tebriklerini de makamında kabul ederek kurum amir ve müdürlerinden ilçe hakkında kısa bilgiler aldı.

1989 Afyon doğumlu olan Kaymakam Kızılgüneş, ilk ve orta öğrenimini Afyon’da, Lisans Eğitimini Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde bir yıl erken mezun olarak tamamladı. 2012 yılında yapılan Kaymakamlık sınavını birincilikle kazanan Kızılgüneş, Afyonkarahisar Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Bir yıl yurt dışı eğitimi, Mülkiye Teftiş Eğitimi, çeşitli ilçelerde vekil kaymakamlık görevlerinden sonra, İçişleri Bakanlığı Encümenine sunduğu “Emniyet ve Jandarma Personeli Disiplin Süreci” konulu tezin kabulü sonrası asil kaymakam olarak göreve başladı. Sivas-Zara, Adıyaman-Tut ilçe kaymakamlıkları ve Adıyaman Vali Yardımcılığı görevlerinden sonra. Resmi Gazetede yayımlanan 19.08.2021 tarihli ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Çanakkale’nin Ezine İlçesi Kaymakamlığına atanan Yunus Kızılgüneş evli olup iyi derece İngilizce bilmektedir.

Kaymakam Kızılgüneş yaptığı açıklamada ; “Türkiye’nin tanınmış, tarihi, doğası, turizmi ve  tarımsal ürünleri ile marka şehirlerinden birisi olan Ezine ilçemizde göreve başlamış bulunuyorum. Ezine doğal güzellikleri, insani ve kültürel özellikleri yönüyle de çok önemli ve özel bir kent. Ezine’de Belediye’miz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, siyasi partilerimiz, esnaf ve sanatkarlarımız, iş adamlarımız ve tabi ki en önemlisi de Ezine’li hemşehrilerimiz ile birlikte ilçemiz için önemli olan karar ve çalışmaları hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.