27 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

T.C. Ziraat Bankası Balıkesir Bölge Müdürü Canay Demirbel ve beraberinde Ziraat Bankası Çanakkale Şube Müdürü Mehmet Çimen, Çanakkale 18 Mart Şubesi Müdürü Zeynep Tan, Çanakkale Troya Şubesi Müdürü Ali Baz ve Çanakkale Kordon Şube Müdürü Tahir Ceylan Çanakkale Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Ziyarette Balıkesir Bölge Müdürü Demirbel ve ekibine Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal ve Genel Sekreter Sevcan Elver ev sahipliğinde bulundu.

Ticaret Borsası Başkanı Üzen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bankanın Balıkesir Bölge Yöneticiliği görevine yeni atanan Canan Demirbel’e hayırlı olsun temennisinde bulundu ve çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Üzen Bölge Müdürü Demirbel ve ekibine ilin genel tarımsal ve hayvansal üretim potansiyeli, tarımsal ticaret potansiyeli ve ticaret borsasının faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Üzen, Ziraat Bankasının güzel hizmetleri olduğunu, tüm ilçelerdeki şubeleri ile Borsa üyesi kobilere, üreticilere ve tüccara finansman konusunda destek sağlandığını belirtti. Başkan Üzen devamla “Ülkemizin köklü kuruluşlarından biri olan finansman konusunda üreticiye, tüccara, esnafa yardımcı olan Ziraat Bankası, Çanakkale’mizde güzel hizmetler yapmaktadır. Özellikle pandemi sürecinde, bir yandan tarım sektörüne sağladığı kesintisiz finansman desteğini sürdürmekte, diğer yandan sektörün yapısal sorunlarının çözümüne ve finansa erişiminin kolaylaştırılmasına yönelik projeler geliştirmektedir.” dedi.

Başkan Üzen son olarak “Ziraat Bankamız ile Borsamız üyesi KOBİ’lerin içinde bulunduğu finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak amacıyla TOBB, ve Kredi Garanti Fonu ortaklığında oluşturulan ‘Nefes Kredisi’ projesinde ve alıcı ve satıcı arasında güvenli ticaret sistemi kurmayı sağlayan “Bankkart Başak” ile ilgili projelerde pandemi sürecinde aktif çalışmalar yürüttük. KOBİ’lerimizin faaliyetlerinde onlara destek niteliğindeki kaynağın üyelerimize kullandırılması ile ilgili göstermiş olduğunuz kolaylık ve vermiş olduğunuz değerli desteklerinizden dolayı sizlere ve değerli çalışma arkadaşlarınıza çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Ziyarette ayrıca Çanakkale Tarım ve Hayvancılık sektörünün gelişmesi başta olmak üzere, Borsa üyelerinin, üreticilerin ve sanayicilerin tarımsal ticaret ve tarımsal faaliyetleriyle ilgili konularda görüşmeler gerçekleştirildi.