27 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde okullarından mezun olan üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere Kaymakamlık tarafından üniversiteye hazırlık kitap seti hediye edildi.

Ezine’de ilçe merkezinde Ezine Halk Eğitimi Merkezi tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okullarından mezun olan lise öğrencilerine yönelik “Üniversiteye Hazırlık Destekleme ve Yetiştirme Kursları” ’na devam eden 20 öğrenciye Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteği ile ücretsiz kitap seti dağıtımı yapıldı.

Yapılan eğitim desteği ile ilgili açıklamada bulunan Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, öğrenciler için üniversite sınavı mücadelesinin ilkokul yıllarından itibaren başladığını ifade ederek, “Ezine ilçemizde eğitimde verimliliğin arttırılabilmesi için elimizdeki tüm olanakları harcıyoruz, harcamaya da devam edeceğiz. Üniversite sınavını kazanabilmek adına öğrencilerimiz uzun yıllar boyunca düzenli ve planlı bir şekilde ders çalışıyor. Sınav tarihinin yaklaştığı bu günlerde de biliyoruz ki daha yoğun bir şekilde ders çalışmaya başladılar. Bizde okullarından mezun olmuş ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin bu yoldaki mücadelesine destek olmak amacıyla kendilerine hazırladığımız kitap setlerini ve diğer materyalleri hediye ettik. Doğru cevaplanacak bir soru bile sınavı kazanmada öğrencilerimize yardımcı olabilir. Yeter ki sınavı kazanacaklarına inansınlar. Bizler de öğrencilerimize inanıyoruz ve güveniyoruz. Onlar Türkiye´nin geleceği” dedi. 

Üniversiteye hazırlanan mezun öğrencilerde Ezine Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kendilerine verilen bu eğitim desteğinden dolayı memnuniyetlerini belirterek teşekkür etti.