27 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine İlçe Müftülüğü görevine atanan Mustafa Arda, bundan sonra ” GÖNÜL DÜNYAMIZDAN” isimli köşesinde yazacağı haftalık sohbet yazıları ile siz değerli okuyucularımızla EZİNE TÜRK GAZETESİ’nde  bir araya gelecek.

İlçe Müftümüz Mustafa Arda Hocamıza aramıza hoş geldin dileklerimizle sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu  bir yaşam diliyoruz

MUSTAFA ARDA KİMDİR

Ezine İlçe Müftülüğü görevine başlayan Arda, 1968 yılında Bursa-İnegöl’e bağlı Hamzabey Köyü’nde doğdu. İlköğretimini Bursa da tamamladı. Karacabey İmam-Hatip Lisesinde Ortaokulu bitirdi.

 1982 yılında Bursa İmam-Hatip-Lisesine yatılı olarak kaydoldu. 1986 da mezun olup aynı yıl Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. 1998 yılında İlahiyat 2. sınıfa devam ederken Bursa’da Muradiye Mahallesi Koca Naib Camii’nde Müezzin-Kayyım olarak göreve başladı.  6 Yıl bu görevi yürüttü.

1991 de İlahiyat Fakültesinden mezun olan Mustafa Arda aynı yıl evlendi. 1994 Mart’ından itibaren İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’nde 2,5 yıl süren Müftü ve Vaizlik İhtisas Kursu’nu bitirdikten sonra Eylül 1996 da Tunceli-Çemişgezek İlçesine Müftü olarak atandı. 2 yıl burada görev yaptıktan sonra 1998 Temmuz ayında Afyon-Kızılören  İlçe Müftülüğüne tayin oldu. 5 Yıl Kızılören’de görev yaptıktan sonra Mayıs 2003 te Bilecik-Osmaneli İlçe Müftülüğü görevine atandı.

2010 Ekiminden 2013 Yılı Ekimine Kadar Bursa İl Vaizi olarak görevine devam etti. 2013 Yılı Ekiminden İtibaren 7 yıl Kütahya Hisarcık İlçe Müftüsü Olarak Görev Yaptı.

Ezine Müftüsü olarak resmen göreve başlayan Müftü Arda evli ve 2 erkek çocuk babası olup iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.