18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Nüfus Müdürlüğü, hükümet konağının en üst katında bulunan hizmet binasına çıkamayan yaşlı, engelli ve hasta vatandaşlara hizmeti “Gezici Kayıt Terminali” uygulamasıyla ayaklarına kadar götürüyor.

Ezine Nüfus Müdürlüğü 3 katlı Hükümet Binasının en üst katında hizmet veriyor. Binada asansör de bulunmadığından maalesef bu kata yaşlı, engelli ve hasta vatandaşların çıkması çok zor oluyor hatta imkansız hale geliyordu.

İlçe Nüfus Müdürlüğü başlattığı uygulama ile  bu kata çıkamayacak durumda olan yaşlı, engelli ve hasta durumda olan vatandaşlar için kimlik kartı çıkarma ve benzeri hizmetler binanın zemin katına “Gezici Kayıt Terminali” uygulamasıyla teknik cihazlar götürülerek verilmeye başlandı.

“Olumlu tepkiler alıyoruz”

İlçe Nüfus Müdürü Bahar Yıldırım gerçekleştirdikleri uygulamadan dolayı vatandaşlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, ” Vatandaşın sağlığı bizim için önemlidir. Vatandaşlarımız rahatsızlık duymadan ayaklarına kadar hizmet alabilmektedir. Müdürlüğümüz hükümet binamızın en üst katında olduğundan yaşlı, engelli ve hasta vatandaşlarımızın bu kata çıkmaları imkansız ve çok zor oluyordu. Bizde başlattığımız bu uygulama ile “Gezici Kayıt Terminali” uygulaması ile vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermeyi istedik. Bu hizmetten dolayı çok sayıda olumlu tepkiler almaktayız. Bizlerde memnuniyetle bu hizmeti yürütmekteyiz” dedi.

Sağlık durumundan dolayı nüfus müdürlüğüne çıkamayan ve uygulamadan çok memnun kaldıklarını belirten yaşlı, engelli ve hasta vatandaşlar ile yakınları böyle bir uygulamayı başlatarak mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda çalışma başlatan Nüfus Müdürlüğü personeline çok teşekkür ettiklerini belirterek, “Malum yaşlılık zor. Ayaklarımız tutmuyor. O kadar katı çıkacak gücümüzde olmuyor. Kimlik kartımı kaybetmiştim. Yenisi çıkması gerekiyordu. Sağ olsunlar ayağımıza kadar geldiler. parmak izlerimi aldılar ve diğer tüm işlemlerimizi hallettiler. Allah onlardan razı olsun” dilekleri ile teşekkürlerini iletti.