18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu “AHİLİK HAFTASI” nedeniyle açıklamada bulundu.

14-21 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Ahilik Haftası Kutlama Programı pandemi sebebi ile bu yıl iptal edildi.

Hafta ile ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu : “ Ahilik kültürümüzden gelen; mesleki dayanışma, paylaşma, iş ahlakı, sevgi ve saygı gibi evrensel değerlerimize daha fazla sahip çıkmamız gereken günlerdeyiz. Pandemi kimsenin hazırlıklı olmadığı bir durumdu. En büyük fedakarlık yine esnafımıza düştü. İşinin başında, Devletinin yanında olduğunu göstererek kanaat içinde mesleklerini icra etmeye devam ediyorlar. Biz de Oda olarak yanlarında olduğumuzu hissettirmek için elimizden geleni yapıyor, tüm taleplerini ilgili kurumlara aktarıyoruz.

Türklerin Anadolu’da bin yıldan fazla varlıklarını sürdürmelerindeki sır Ahilik anlayışındaki değerlere saygı gösterip sahip çıkmalarında saklıdır. İnşallah bu kültürden gelen miras ile birlik ve dayanışma içinde bu zor günleri de atlatarak sağlıklı günlerde haftamızı daha coşkulu kutlamayı temenni ediyor, tüm üyelerimize hayırlı işler diliyorum” dedi.