21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE PROTKOLÜ BAYRAMLAŞMA PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçe protokolü Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna’nın ev sahipliğinde bir araya gelerek bayramlaştı.

Öğretmenevinde düzenlenen bayramlaşma programına Kaymakam Ali İkram Tuna, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 3.J.Er Eğ.Tb.K. J.Yrb. Turgay Şavir, Askerlik Şubesi Başkanı Per.Yzb. Engin Us, İlçe Jandarma Kom. J.Yzb. Gürkan Irak, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, MHP İlçe Bşk. A.Tevfik Aytimurer, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, CHP İl Genel Meclis Üyesi Halil Kaya, kurum amir ve müdürleri, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Programda birlik ve beraberlik duygusu ön plana çıkarken, Kaymakam Tuna gazetemize yaptığı açıklamada bayramların önemine değinerek, “Asırlardır bizleri birbirimize bağlayan manevi unsurlardan biri olan bayramlar; her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı, buruk gönüllerin tamir edildiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların giderildiği, sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir.

Milli ve manevi hayatımızda böylesine önemli yer tutan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu milletçe yaşamaktayız. Bu önemli günleri bir fırsata çevirerek milletçe kardeşlik duygularımızı pekiştirmeli ve her şeyden daha çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmeliyiz. Bu günde ilçe protokolümüz ile gerçekleşen bayramlaşma programı ile bir araya geldik.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ezine’li hemşerilerimin, Kamu ve özel kuruluşlarda görev yapan tüm çalışma arkadaşlarımız ve ailelerinin, Sivil Toplum kuruluşlarının, Vatanımızın bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumak uğruna canlarını ve kanlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin ailelerinin ve kahraman gazilerimizin bayramlarını yürekten kutluyor, bayramın; İslam alemine, Ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allahtan niyaz ederim” dedi.