16 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE SPOR : 3 HASTANEBAYIRI SPOR : 0

Çanakkale Süper Amatör Ligin iddialı ve güçlü takımlarından Ezine Spor, sezon açılışı hazırlık maçında karşılaştığı Hastanebayırı Sporu 3-0 yendi.

Ezine Spor sezon açılış töreninde taraftarlarıyla buluştu. 22 Eylül Stadında gerçekleşen tören sonrasında Ezine Spor Süper Amatör ligde aynı grupta yer aldığı Hastanebayırıspor ile bir hazırlık maçı yaptı.

Müsabakanın genelinde üstünlüğü elinde tutan Ezine Spor,  ilk yarının 26. dakikasında Furkan’a yapılan faulden sonra kullandığı serbest vuruşu  Cemil kullandı ve golü attı. Golden sonra ataklarını tazeleyen Ezine Spor 39 dakikada hakan şahin asistinde Feyyaz Erik’in golüyle 2-0 öne geçti. İlk yarı karşılıklı ataklarla geçti.

Müsabakanın ikinci yarısında Ezine Spor geliştirdiği ataklarla arzuladığı golü 85 dakikada Furkan asistinde Yunus Emre’nin ayağından kazandı ve sahadan 3-0 galip ayrılmasını bildi.

Maçın kısa analizini yapmak istersek, Ezinespor 304 isabetli pas grafiğine karşın,  Hastanebayırı Spor 90 isabetli pas yaptığını görüyoruz. Top kullanma oranı %75 Ezinespor , %25 Hastanebayiri Spor. Ezine Spor müsabakada kaleye 10 şut atarken, en çok top kazanan oyuncusu 60. dk. dan sonra oyuna girmesine rağmen Hakan Şişli 8 top kazanma ile.

Müsabakanın sonunda EzineTürk Gazetesi’ne maçı değerlendiren Ezine Spor Teknik Sorumlusu Aşikar Çelik şunları ifade etti ; ” Son hazırlık maçımızı Hastanebayırı Spor ile sahamızda oynadık.  Maçın genelinde oyun üstünlüğünü elimizde bulundurduk. Özellikle merkezden geliştirdiğimiz ataklarla etkili olup , savunmada takım bütünlüğünü korumaya çalıştık. zaman zaman takım oyununu koruyamasak ta lige kadar olan sürede bu eksiğimizi gidereceğimizi düşünüyorum. Lige kadar başka hazırlık maçı oynamayacağız. Tüm takımlara başarılar dilerim” dedi.

 

About Post Author