Per. Nis 2nd, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE TURİZM KENTİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

2 min read

Ezine Kaymakamlığı ve Ezine Belediye Başkanlığı işbirliği ile Ezine’yi turizmde önemli bir destinasyon merkezi yapmak amacıyla turizm rehberi, turistik merkezler için cep haritası ve broşür hazırlanması çalışmalarında son aşamaya gelindi.

 

Ezine Kaymakamlığının koordinasyonunda Belediye ve Köylere Hizmet Götürme Birliği işbirliğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevli Dr. Öğretim Üyesi Halil Ersin Avcı tarafından yapılan sunum toplantıya katılan muhtarlar ve eğitim camiası temsilcilerini oldukça heyecanlandırdı.

 

İlçe Kaymakamı Ali İkram Tuna’nın konuşmasıyla başlayan toplantıda Kaymakam Tuna, Ezine’nin aynı anda hem bir tarım kenti, hem bir ticaret, hem bir sanayi, hem bir eğitim, hem de bir turizm kenti olma konusunda Kaymakamlık ve Belediye tarafından çok önemli adımlar atıldığını ve Ezine’yi her alanda geliştirecek stratejik çalışmaların aralıksız devam ettiğini kısa-orta ve uzun dönemde yapılan bu çalışmaların meyvelerini toplayacaklarını belitti.

 

Kaymakam Tuna, bu amaçla Kaymakamlık ve Belediye tarafından Ezine’nin EMİTT fuarı başta olmak üzere önemli fuar ve organizasyonlarda tanıtımının yapılarak, Ezine’de üretilen peynir, zeytin, zeytinyağı vb. yöresel ürünler için büyük bir pazar oluşturan Turizm sektörünü geliştirmeye yönelik önemli girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

 

 

Rehber ve haritalandırma çalışmalarını yürüten Dr. Öğretim Üyesi Halil Ersin Avcı ise slayt eşliğinde yaptığı sunumda proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve Ezine’nin tarihi, turistik mekanları ve turizm destinasyon merkezi olma kapasitesini detaylı bir şekilde anlatarak Ezine’nin bilinmeyen zenginliklerini somut veriler ve fotoğraflar eşliğinde toplantıya katılanlarla  paylaştı.

 

 

Bir cevap yazın

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.