5 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Kaymakamı  Dr. Hacı Arslan Uzan beraberinde Belediye Başkanı Güray Yüksel, Kurban Bayramı dolayısıyla protokol üyeleri ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, beraberinde Belediye Başkanı Güray Yüksel ve protokol üyeleri tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ezine Belediyesi İtfaiye Amirliği, Ezine Devlet Hastanesi ile şehit aileleri ve Gazilerimize ziyaret gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk ziyaret İlçe Jandarma Komutanlığına yapıldı. Burada İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Gürkan Irak ve görevli askerler tarafından karşılanan Kaymakam Uzan, bayram dolayısıyla görevli personelin bayramını kutladı. Kaymakam Uzan Jandarmanın ilçe genelinde asayişin sağlanması ve güvenin tesisi konusundaki, ayrıca pandemi sürecinde gösterdikleri üstün gayret ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaymakam Uzan ve beraberindekilerin ikinci durağı İlçe Emniyet Müdürlüğü oldu. Burada İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Ebubekir Kurnaz ve personel tarafından karşılanan Kaymakam  Uzan, onların bayramını kutladı. Daha sonra onlarla bir süre sohbet eden Kaymakam Uzan,  Ezine’de asayişin sağlanması ve güvenin tesisi konusunda, ayrıca pandemi sürecinde gösterdikleri üstün gayret ve çalışmalardan dolayı ilçe emniyet müdürlüğünde görevli tüm personele teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaymakam Uzan ve beraberindekiler daha sonra Ezine Belediyesi İtfaiye Amirliğine ziyaret gerçekleştirdi. Uzan burada İtfaiye Amiri Hasan Güçlü ve itfaiye personeli tarafından karşılandı. Kaymakam Uzan itfaiye personeline bugüne kadar bölgedeki meydana gelen yangın olaylarında gösterdikleri çalışmalar ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederek onların bayramlarını kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaymakam Uzan ve beraberindekilerin diğer durağı Ezine Devlet Hastanesi oldu. Burada Başhekim Mehmet Ali Karacaer ve idari personel tarafından karşılanan Kaymakam Uzan, Hastanenin acil servisini ziyaret etti.  Burada tedavi olmaya gelen ve tedavi olan hastalarla sohbet eden Kaymakam Uzan onların bayramını kutlayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Başhekim Karacaer ve hastane personelinin de bayramını kutlayan Uzan onlara pandemi sürecinde gösterdikleri özverili, başarılı ve üstün gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Kaymakam Uzan daha sonra beraberindekilerle birlikte daha sonra, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde 20 Temmuz 2006 tarihinde, terhis olup helikoptere bindiği sırada teröristlerin açtığı ateş neticesinde şehit olan Jandarma komondo er Hüseyin Ay’ın annesi Fatma Ay ve babası Recep Ay’ı şehidimizin de ayrıca ölüm yıldönümü olması nedeniyle ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaymakam Uzan ve beraberindekiler daha sonra Kıbrıs Gazisi Şakir Fenerli’yi ziyaret etti. Kaymakan Uzan bu yıl bayramın ilk gününün ayrıca 20 Temmuz 1974 yılında Kıbrıslı Türklerin Rumlar tarafından uğradığı zulmü ortadan kaldırılmak ve Ada’ya için barış getirmek için Türk Silahlı kuvvetleri tarafından  gerçekleştirilen harekatın yıldönümüne  de denk gelmesinden dolayı ayrıca bir anlam kazandığına da dikkat çekerek, Kıbrıs Barış Harekatından şehit olanlara Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilere de sağlık ve uzun bir yaşam diledi. Uzan ziyarette Şakir Fenerli’den o günlere ait anılarını da dinleyerek sohbet etti.