Ezine’de Okullara Spor Malzemesi Yardımı Yapıldı

Ezine’de Ezine Kaymakamlığı ve İlçe Özel İdaresi katkılarıyla Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe genelindeki okullara spor malzemeleri ve ekipman dağıtıldı.

22 Eylül Spor Sahasında düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Soner Şahin, İlçe Özel İdare Müdür Vekili Alaeddin Er, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Törende ilçe genelinde eğitim veren tüm okullara futbol, bocce, voleybol, basketbol, hentbol, masa tenisi raket ve topları ile masa tenisi masası, voleybol filesi, kale filesi, dart seti, slalom seti,  hulohoop, atlama ipi, koordinasyon çemberi, jimnastik minderi, satranç takımı, badminton raketi, oryantring pusulası, oryantring bayrağı, huni kapağından oluşan malzeme ve ekipman dağıtıldı.

EZİNETÜRK GAZETESİ’ne açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Soner Şahin, “Gençlerimizin sporu sevmelerini sağlamak okullarda onların çeşitli branşlarda eğitim görmelerini sağlamak ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik amacındayız. Bunun İçin yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Düzenlediğimiz bu etkinliklere okullarda destek vermek için spor malzemelerimizin dağıtımını yaptık.

Spor malzemelerinin temini konusunda İlçe kaymakamımız Sayın Ali ikram Tuna’ya teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımız sporu ve sporcuyu sürekli desteklemekte ve ilçemizdeki birçok sportif müsabakayı yakından takip etmektedir. Gençlerin spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlama düşüncesindedir“ dedi.