7 Ağustos 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Yaz Kur’an Kurslarına Yoğun İlgi

“Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi”

 

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl “Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi” sloganıyla düzenlenen yaz Kur’an kursları, Ezine’de yoğun ilgi gördü.

 

Ezine İlçe Müftüsü Ali Üney,  yaptığı açıklamada, okulların tatile girmesiyle birlikte Müftülüğün rehberlik, denetim ve gözetiminde ilçe merkezi, Geyikli Beldesi ve köylerde 51 camide oluşturulan 51 sınıfta toplam 1.000 öğrenciye İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kuran Kursu öğretici ile ders verdiklerini belirterek, 25 Haziranda başlayan Yaz Kur’an Kurslarının 17 Ağustos’a kadar devam edeceğini ifade etti.

 

Müftü Üney yaptığı açıklamada, “Diyanet İşleri başkanlığımızca 2018 yılı Kur’an kursu başlama programında “Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi” sloganıyla start verilen Kur’an Kursu eğitimi ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de başlamış bulunmaktadır. Ezine ilçemizde geçen yıllara nazaran çocuklarımızın yaz Kur’an kurslarına ilginin daha fazla olduğu görülmektedir.  Bu da pek tabiidir ki bizi mutlu etmektedir. Yaz Kur’an kursu her çocuk için hayatının ileri zamanlarında unutamayacağı anıları barındıran ve temel dini bilgileri öğreneceği önemli mekanlardır. Bu nedenledir ki bütün çocuklarımızın bir cami eğitiminden ve Hoca eğitiminden geçmeleri en temel dini bilgileri öğrenmek suretiyle hayatları boyunca kullanacakları kaynağa ulaşmalarını sağlamış olur. Kurslarda Kur’an ı Kerim, ibadet, itikat, siyer, ahlak, ilmihal bilgileri ile sure ve dualar ezberletilip okutulacaktır. Ayrıca kurslara katılan öğrencilerimize kardeşlik, birlik ve beraberlik konularında da eğitim verilecek. Bizim büyükler olarak geleceğimiz sayılan çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel mirasın Hz. Peygamberin ahlakı ile ahlaklanmak olması açısından yaz Kur’an kurslarına çocuklarımızı göndermek ve çocuklarımızın dini eğitimlerini devletimizce alabilmelerini sağlamaktır” dedi.