20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNE’DE YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI. ÖĞRENCİLER ÖZLEM VE MUTLULUKLA İLK DERSLERİNE GİRDİ

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Ezine İlçesinde de pandemi tedbirleri kapsamında verilen uzun bir aradan sonra 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı yüz yüze eğitimle başladı. Öğrenciler ilk derslerine büyük bir özlem ve heyecan içerisinde girdi.

Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman beraberinde Şube Müdürleri İsmail Tilgen ve İbrahim Kır ile birlikte 75. Yıl İlkokulu ve Cevatpaşa Ortaokulunu ziyaret etti.

Ziyaretlerde öğrenciler ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Akman yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğiyle öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniylede bir mesaj yayınladı.

Akman mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Sayın Müdürlerim, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Kıymetli Veliler,  Sevgili Öğrenciler, yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın heyecanı içindeyiz.

Okullar; müdürü, öğretmeni, öğrencisi, velisi ve tüm çalışanı ile sıcak bir yuvadır. Bu yuva gelecekteki yaşamımızın ve mutluluğunuzun hazırlayıcısıdır.  Her ferdin eğitim hakkının bulunduğu ve bir kişinin bile bu haktan mahrum olmaması gerektiği, eğitim sistemimizde ve eğitimin temeli olan okullarında atılır.

İlçemizdeki 27okul/kurum, 330 öğretmen ve idareci, ülkemizin ve velilerimizin bize emaneti olan 3511 öğrencimiz ile yüz yüze eğitime aydınlık bir geleceğe ulaşmak adına hazır bulunmaktayız.

Bina güçlendirmesi tamamlanan 4 okul binamızla; doğalgaz dönüşümü tamamlanan 4 okulumuzla daha güçlü, daha donanımlı ve akademik olarak daha başarılı bir döneme geçiş yapacağımıza inanıyorum.

Uzaktan eğitimin daha etkin olduğu 2020-2021 Eğitim Öğretim yılını geride bıraktık. Okul ortamının sıcaklığını evlere taşıdık. Fedakar idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin, gayretli öğrencilerimiz ve bize sonsuz destek veren kıymetli velilerimizin sayesinde, pandemi koşullarında akademik anlamda gösterdiğimiz başarı,ilçemiz için gurur verici olmuştur.

Değerli velilerimiz; uygarlık yolunda güçlü ve sağlam adımlarla ilerleyen ülkemizin en kutsal değerlerinden olan ve yarınlarımızın tek güvencesi çocuklarınız, sizler için olduğu kadar bizler içinde çok kıymetlidir. Çocuklarımız için sağlıklı, hijyenik ve güvenilir eğitim ortamları oluşturmak bizim en temel görevimiz olmakla birlikte; tüm dünya ile birlikte ülkemizi de olumsuz etkileyen COVID-19 salgınına karşı alacağınız tedbirler de hem çocuklarınız hem de ülkemizin geleceği açısından çok mühimdir. Bu konuda hem halkımızın hem de sizlerin özverili olacağınız hususunda güvenim tamdır.

Her şeyin en güzeline layık olan kıymetli öğrencilerimiz; sizler okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlere bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel değerleri tam olarak oluşmuş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Sizler sayesinde milletimiz, ülkemiz ve insanlık yücelecektir.

Sevgili öğretmen arkadaşlarım; Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz.” dediği öğrencileriniz, yani sizin eseriniz olacak yeni nesil için tüm gayret ve özveriniz ile hazır olduğunuza yürekten inanıyorum.

Tüm bu kalbî duygular ile 2021-2022Eğitim Öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için başarı ve mutluluklar getirmesi temennisiyle öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunarım. İlköğretim haftamız kutlu olsun. ”

 

About Post Author