27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de uzun yıllar doktor olarak hizmet veren Dr. Maide Suhindol 28 Mayıs Pazar günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Dr. Ahmet Suhindol’un eşi, Bora ve Yaprak Suhindol’un anneleri, Dr. Maide Suhindol, rahatsızlığı nedeniyle 10 gündür İzmir’de tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak yaşama veda etti.

Dr. Maide Suhindol’un cenazesi 29 Mayıs Pazartesi günü ikindi vakti Ulu Camiinde kılınan Cenaze Namazından sonra ilçe kabristanlığında eşi Dr. Ahmet Suhindol’un hemen yanıbaşında yakınlarının ve sevenlerinin  göz yaşları içerisinde toprağa verildi.

Suhindol’un cenazesine yakından uzaktan bir çok kişi katıldı. Dr. Suhindol’un cenazesi Ulu Caminin avlusunda gerçek ve eski “ Ezine’lileri” bir araya getirdi.  Herkesin yüzünde eski bir dostu, güzel bir insanı, kötü gün dostunu, bir parçalarını, komşularını, çok sevdiceklerinin kısacası dünya iyisi DR MAİDE ABLA’yı kaybetmenin hüznü ve acısı vardı.

Ezine’de uzun yıllar doktorluk yapmış, çocukluğumuzun Doktor  Maide Teyzesi, gece gündüz demeden herkese elinden geldiğince hizmet vermeye çalışmış, bir çok kişinin dünyaya getirmiş, zengin fakir, yaşlı genç herkesin Dr. Maide Ablası olarak gönüllerini fethetmiş sevgisini kazanmıştı.

EZİNETÜRK GAZETESİ olarak, DR. MAİDE SUHİNDOL’a yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sevenlerine sabırlar diliyoruz.

ALLAH RAHMET ETSİN MEKANI CENNET OLSUN