17 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

EZİNESPOR DEPLASMANDA FARKLI KAZANDI ; KOCATEPE GSK : 1 EZİNESPOR : 4

Çanakkale Süper Amatör Lig A grubunda Ezinespor deplasmanda karşılaştığı Kocatepe GSK karşısında 4-1 gibi farklı bir skorla galip gelmeyi bildi.

Çanakkale Süper Amatör lig A grubunda Ezinespor, deplasmanda karşılaştığı Kocatepe GSK’yi 4-1 gibi farklı bir skorla yendi. Müsabakanın genelinde oyunun hakimiyetini elinde tutan Ezinespor ilk yarıda rakip sahada kurduğu baskılı oyunu sonucu Mert can, Yunus Emre, Gökhan, Hakan Şişli’nin gollaeriyle 4-0 galip olarak soyunma odasına gitti.

Karşııklı ataklarla gelişen ve oyunun genelinde Ezinespor’un üstünlüğü ile geçen İkinci yarıda konuk ekip bir gol buldu. Ezinespor yakaladığı bir çok net pozisyonu değerlendiremeyince müsabaka Ezinespor’un 4-1 üstünlüğü ile sona erdi.

EZİNESPOR Teknik Sorumlusu Aşikar Çelik EZİNETÜRK GAZETESİ’ne müsabakayı değerlendirmesinde şunları söyledi ;    

“Kocatepe GSK maçına iyi başladık. Oyunun hemen başından itibaren rakip sahaya doğru yerleşip gerek merkezden gerekse kanatlardan geliştirdiğimiz etkili ataklarla gol aradık. Oyuncularım 3. bölgede hücum organizasyonlarını çalıştığımız gibi çabuk ve doğru zamanlamalarla yaptılar. Savunma oyuncularımızın hücuma yaptığı katkılarla  rakip alanda sayısal çoğunluğu yakaladık ve bunun sonucunda ilk yarı oynadığımız oyunun karşılığı olarak devreye 4-0 önde girdik.

İkinci yarı aynı baskılı oyunumuzu sürdürdük birçok gol pozisyonundan ne yazık ki yararlanamadık. Her hafta yaptığımız çalışmaların karşılığı olarak oyunumuz gelişiyor. Maçın başından sonuna kadar üstün ve etkili oyunumuzla deplasmanda galip geldik. Oyuncularım 406 pas yaparak bitirdikleri maçta %80 oranında topa sahip oldular. Güzel oyun ve farklı galibiyetten dolayı oyuncularımı kutluyorum.”

About Post Author