21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÇANAKKALE’DE TEK ; “EZİNE DEVLET HASTANESİNDE “KRONİK YARA BAKIM POLİKLİNİĞİ” HİZMET VERMEYE BAŞLADI”

Ezine Devlet Hastanesinde Çanakkale bölgesinde bir ilk olma özelliğini de taşıyan “Kronik Yara Bakım Polikliniği” hizmet vermeye başladı.

Ezine Devlet Hastanesi bünyesine yeni bir birimi daha kattı. Hizmet vermeye başlayan Kronik Yara Bakım Polikliniği Çanakkale bölgesinde bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Ezine Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Mehmet Ali Karacaer açılan polikliniğin Çanakkale bölgesinde bir ilk olma özelliği taşıdığına dikkat çekerek, “Vatandaşlarımız için hem hayırlı bir hizmet hem de kaliteli bir sağlık hizmeti verebilecek bir adım. Hasta grubuna farklı branştan hekimlerin birlikte bir kombinasyon ile hizmet verdiği servis olması açısında çok önemli. Çeşitli nedenlerle doku bütünlüğünün bozulması sonucunda belirli bir süre içinde iyileşmeyen ve kronikleşen yara veya diyabetik ayak ile tedavi süreci için sorun yaşayan kronik yaraları olan hastalarımız teşhis ve tedavi için bundan sonraki süreçte hastanemize başvurabilecekler, gerekli olan sağlık hizmeti alabilecekler.

Kronik Yara Bakım Birimimizde diyabetik ayak hastalarının yanı sıra geç ya da güç iyileşen veya hiç iyileşmeyen kronik yara olarak tanımladığımız, dolaşım bozukluğuna bağlı oluşan yaralar, bası yaraları, fiziksel travmalara bağlı yaralanmalar, ameliyat sonrası kapanmayan yaralar gibi tüm kronik yaraların tedavisini yapılacaktır. Polikliniğimizde kronik yaraları olan hastalara en son teknoloji kullanılarak tedavi imkanı sağlamış bulunmaktayız. Hastalarımız sadece ayaktan değil yatarak ta tedavileri takip edilebilinecektir” dedi.

Öte yandan Kronik Yara Bakım Birimi’ndeki tedavi kapsamında, hastaların diyabet kontrolleri, damarsal hastalıklarına yönelik tıbbi ve cerrahi tedavileri, ortopedik cerrahi tedavileri, greft ya da yara debridman tedavileri ile iç hastalıkları kontrol ve takipleri aynı anda yürütülecek.