12 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Fadıl Kurt : “Son Bir 90 Dk. Kaldı. Ezine’ye Hak Ettiği Şampiyonluğu Getireceğiz”

Fadıl Kurt : “Son Bir 90 Dk. Kaldı. Ezine’ye Hak Ettiği Şampiyonluğu Getireceğiz”

 

22022016_2_0002

 

 

Ezine Spor Teknik Sorumlusu Fadıl Kurt, Gelibolu Harb-İş maçı sonrası açıklamada bulundu.

 

Hafta sonunda oynana Gelibolu Harb-İş deplasmanından güzel bir oyun ve farklı bir galibiyetle dönmelerinden dolayı mutlu olduğunu belirten Kurt, ligin sonunda Ezine Sporun şampiyon olacağına olan inancını yineledi.

 

Fadıl Kurt açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

 

“ Kazandığımız için mutluyum, futbolcularımı kutluyorum. Yeni kurulan bir takım olmamıza rağmen, sezon başından beri büyük bir öz veri ile çok çalışarak takımımızı bu günlere getirdik. Son bir 90 dakikamız kaldı. Camia olarak emeklerimizin karşılığını şampiyon olarak almak istiyoruz.

 

Maça gelince; Gelibolu  Harb-iş spor deplasmanı, takımımız için çok önemli ve zor bir deplasmandı. Bu tür maçları oynamak futbolcular için zordur. Çünkü bir sezonun emeği bir maçta elinizden uçup gidebilir. Bu durum stres ve baskı yaratarak maç içinde futbolcuların yapmak isteyeceği hareketleri yapamamasına ve beklenen performansı ortaya koyamamasına sebep olabilirdi.

 

Ayrıca rakiplerimizin hemen arkamızda olmaları ve bu maçta takılabileceğimizi beklemeleri maçın önemini dahada arttırmıştı.  Ayrıca Harb-iş spor takımının play off iddiası vardı. Özellikle kendi sahasında iyi futbol oynayan hırslı ve mücadeleci bir takımla oynayacaktık. Ancak futbolcularım tüm bu faktörlerin üstesinden gelerek maçı kazanmayı başardılar. Zaten her maça olduğu gibi bu maçada ciddiyetle iyi hazırlandık, çünkü sadece 3 puan öndeydik ve kaybetme lüksümüz yoktu. Maçın hemen başlarında 3-0 öne geçtik ve takım olarak çok rahatladık. Daha sonraki dakikalarda maçı tamamen kontrolümüz altına aldık ve 7-1 lik bir skor elde ederek maçı kazandık.

 

Her iki takımın futbolcularıda centilmence mücadele ettiler. Özellikle Harb-iş spor futbolcuları eksik kalmalarına rağmen asla oyunu çirkinleştirmediler, kendilerini yürekten kutlarım. Futbolcularımıza zaten denecek tek kelime var, oda büyük bir iş başardıklarıdır. Hepsini ayrı ayrı kutlarım.

 

 

Büyük bir mucize olmazsa EZİNE’ye hak ettiği şampiyonluğu getireceğiz. Taraftarlarımızı hafta sonu oynayacağımız ligin son maçına davet ediyorum. Gelip takımlarını desteklesinler. Geçen yıl üzülmüşlerdi ama inşallah bu maçtan sonra stadyumdan mutlu ayrılacaklardır.

 

 

22022016_2_0001    22022016_2_0003

 

About Post Author