13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gelecek Partisinden “Zeytin Yönetmeliği’ ne Tepki

Vahap Özsüer ; “Zeytin Medeniyetin Sembolüdür, Bir Avuç Maden İçin Zeytinimize İhanet Ediyorsunuz, Ellerinizi Zeytinimizden Çekin”

Kepez’de kahvaltıda bir araya gelen Gelecek Partisi il yöneticileri kahvaltının ardından zeytin ağaçlarının bulunduğu bir arazide bir açıklama gerçekleştirdi.

İl Başkanı Vahap Özsüer yaptığı açıklamada; “İktidarın kanunla komisyonlardan geçiremediği düzenlemeyi bir gece ansızın yönetmelik ile yapmasını kabul etmiyoruz. Bu konuda duyarlı herkesi göreve çağırıyoruz. Zeytin medeniyetin sembolüdür, zeytin bölgemizin en önemli geçim kaynaklarından birisidir. Bir avuç maden için zeytinliklerimize ihanet etmek, zeytinlikleri popülist politikalara kurban etmek yanlıştır. İktidara sesleniyorum lütfen ellerinizi zeytinimiz den çekin. Ekonomik olarak buhranda olan ülkemizde gündem değiştirmek amacıyla zeytinliklerimizi hedef almayın” şeklinde konuştu.

 

İl yöneticileri yönetmeliğin geri çekilmesi ile ilgili pankartları zeytin ağaçlarının önünde açıp düzenlemenin geri çekilmesi çağrısında bulundu

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye