23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GELİBOLU SPOR : 2 EZİNE SPOR : 0

Çanakkale Süper Amatör ligde oynan müsabakada Ezine Spor Gelibolu Spor’a deplasmanda 2-0 mağlup oldu.

Mehmetçik Stadında oynanan karşılaşmanın 16. Dakikasında Fatih ile maçın ilk yarısını 1-0 galip bitiren Gelibolu Spor, 55. dakikada penaltıdan Ecrin’in attığı golle maçtan 2-0 galip ayrıldı.

Ezine Spor Teknik Sorumlusu Fadıl Kurt müsabaka ile ilgili ve Ezine Spor ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurt açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“ Bu hafta oynadığımız Gelibolu spor maçını, öncesi ve sonrasıyla iki şekilde değerlendirmek isterim. Birincisi ve en önemlisi takımımızın durumu, ikincisi de Gelibolu deplasmanında takım olarak maruz kaldığımız spor dışı uygulamanın olumsuz etkileri.

  1. Gelibolu spor maçı, takım olarak çok önem verdiğimiz, kazanarak bir çıkışa geçeceğimizi düşündüğümüz bir maçtı. Ancak maçtan önce yaşananlar, maçın da önüne geçti. Elbette ki bir maçtan daha yenilgi ile ayrılmanın üzüntüsünü hep beraber yaşıyoruz. Kesinlikle ve kesinlikle yenilgiyi hak edecek bir oyun oynamadık. Hatta maçın genelinde rakibimizden daha üstün bir futbol oynadığımız söyleyebilirim. Yakaladığımız bir çok net gol pozisyonumuz var ve değerlendiremedik. Rakibimizin 3 net atağından 2 sinin golle sonuçlanması takımım adına büyük şansızlıktı. Emeğimizin karşılığını bir türlü alamıyoruz. 5 maçta alınan 3 puan hiç te beklemediğimiz bir durum. Çok daha fazla puan almamız gerekirdi. Bazen işler istediğiniz gibi gitmeyebiliyor. Biz de takım olarak tam da bu durumu yaşıyoruz. Sezon başından beri birçok sorunla uğraşıyoruz. Yeni bir takım yaratmanın sıkıntılarını çekiyoruz. Aşağı yukarı her maçta aleyhimize yaşanan bariz hakem hataları var: Bu durum da artık yeter dememizi gerektirecek boyutlara ulaştı. Ezine spor son 2 yılda kulüp olma yolunda büyük adımlar atıyor, kurumsallaşıyor. Herkesin hedefinde dilinde Ezine Spor var. Ama her şeye rağmen ben bu takımın bulunduğu yerden çıkacağına ve başarılı sonuçlar alacağı yürekten inanıyorum. Futbolcularıma güveniyorum. Takım içerisindeki arkadaşlık bağlarımız maalesef henüz güçlü değil. Bir türlü aynı şeyleri düşünüp aynı noktaya vuramıyoruz. Oysaki futbol bir takım oyunudur. Arkadaşlığın, sevgi, saygı, yardımlaşma ve kenetlenmenin en üst seviyede olmasını gerektiren bir durumdur. Ben bu günlerinde geçeceğine inanıyorum. Belediye Başkanımız ve yönetimimiz her zaman yanımızda. Bizlerden desteklerini esirgemiyorlar. Çok iyi bir taraftarımız var. Taraftarımızla da el ele verip bu zorlu günleri hep beraber atlatacağız.
  2. Gelibolu da, Ezine Spor olarak ve bir spor adamı olarak, bizleri derinden yaralayan ve üzen bir durumla karşılaştık. İl tertip kurulunun akıl dışı uygulaması neticesinde maruz kaldığımız durum, değil Ezine Spor için, hiç bir amatör kulübümüz için de kabul edilemez bir durumdur. Hiç kimse günümüz Türkiye’sinde, bir takımı otobüste soyunmak zorunda bırakıp, ısınmadan maça çıkmasını sağlayacak bir planlama yapma hakkına sahip değildir, yapmamalıdır.

Futbol il tertip kuruluna şunu sormamız gerekmiyor mu. Gelibolu Mehmetçik stadında kaç tane soyunma odası vardır (Herkesin çok iyi bildiği gibi 2 tane soyunma odası var.) Biliyorlar ise nasıl bir mantıktır ki saat 15:00 oynanacak olan Gelibolu Spor- Ezine Spor süper amatör küme maçından önce saat 13:00 e bir başka maçı koyulur. Maçların tahmini başlama ve bitiş süresinin 2 saat sürdüğünün, bazen de aştığının bilinmesine rağmen. 2 soyunma odasının bulunduğu bir statta bir sonraki maçın takımları nerede soyunacak, nerede ısınarak maça hazırlanacaktır. Neden bu maçlardan biri cumartesi gününe veya neden saat 12:00 ye verilmemiştir. Ezine spor olarak hayati önem verdiğimiz bir maça, maalesef İl tertip kurulunun akıl dışı uygulaması ile otobüste soyunmak zorunda bırakılarak ve maç ısınmasını yapamadan çıkmak durumunda bırakıldık. Öyle ki maçın taktik anlatımını şoför yolcularına anons yapıyormuş misali otobüs içerisinde yapmak zorunda kaldık. Ev sahibi takım kendi tesislerinde soyunarak maç gelmiş, maçına konsantre olarak çıkabilmiştir.

Ezine spor olarak bizi otobüste soyunmak zorunda bırakan, bize spor adına sağlıksız bir ortamda maça hazırlanmayı uygun gören, anlayışı kabul etmiyoruz ve anlamakta güçlük çekiyoruz. Mademki soyunma odası olması zorunluğu yok, mademki takımların otobüste soyunması normal olarak karşılanıyor, o zaman il tertip kurulumuz iç saha maçlarımızı, açılışı sezon başından beri yılan hikayesine dönen zemini yenilenen Ezine stadımıza vermiyor da, her hafta bizi Bayramiç stadına gönderiyor. Gönderdiğine göre demek ki bazı kriterlerin olması gerekiyor. Bu hafta Gelibolu’da yapılan uygulama doğru bir uygulama değildir. İl tertip kurulumuzun bu konularda daha hassas ve daha dikkatli olması zorunluluktur. 2023 Türkiye’sinde hala bu tür olayların yaşanması ne ülkemize, ne ilimize, nede spora yakışmıyor.