5 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Boğazı ile adalar hattındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ’tan yapılan açıklamada, arefe ve Kurban Bayramı’nda geçen yıla oranla % 10 artışla 2.038 sefer yapıldığı belirtilerek veriler açıklandı.

GESTAŞ’tan yapılan açıklamada, geçen yıl Kurban Bayramı’nda 5 günlük zaman zarfında bu sayının 1.962 sefer olduğu belirtildi. Yapılan açıklamada, bayram boyunca saatsiz şekilde devam eden seferlerle hizmet verilen hatlarda taşınan araç sayısının geçen yıl Kurban Bayramı’na oranla yüzde 10 artarak 102 bin 407 adet olarak gerçekleştiği, geçen yıl Kurban Bayramı’nda 5 günde ise 92 bin 901 aracın taşındığı hatırlatıldı.

Kurban Bayramında adalar hattında Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada arasında yapılan seferlerde de büyük artış olduğuna dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Kurban Bayramı’nda Kabatepe-Gökçeada hattında toplamda 8 bin 440 adet araç, Geyikli-Bozcaada hattında ise toplamda 8 bin 982 araç geçiş yapmıştır. Gökçeada hattında günde ortalama 21, Bozcaada hattında günde ortalama 36 sefer gerçekleştirilmiştir. Bayramın son gününde Geyikli-Bozcaada hattında yapılan 40 sefer, rekor sayılabilecek düzeyde bir sefer sayısıdır.”