20 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geyikli-Bozcaada Hattında Online Rezervasyon

Geyikli-Bozcaada Hattında Online Rezervasyon

30062016_1_0001

 

 

Çanakkale Boğazı ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ, 30 Haziran’dan itibaren Geyikli-Bozcaada hattında online rezervasyon sistemini devreye sokacak.

 

Firmadan yapılan yazılı açıklamada, Bozcaada ‘dan dönüşlerde uygulanan rezervasyon sisteminin, bu yıl online olarak hizmet vereceği bildirildi.

 

Okulların tatile girmesiyle birlikte önce Kabatepe-Gökçeada, ardından da Geyikli-Bozcaada hattında yaz tarifesi uygulamasına başlayan GESTAŞ, 30 Haziran Perşembe gününden itibaren rezervasyon sistemini yeniden uygulamaya koyacak, ancak bu kez bu sistem, online olacak. Perşembe günü itibariyle Bozcaada’dan Geyikli’ye araçlı dönüşlerde ‘online rezervasyon’ sistemi uygulamaya konacak. Bozcaada’dan dönüşlerde yaşanan araç yoğunluğunu ve uzun araç kuyruklarını azaltmaya yönelik hizmete koyulan uygulama, her gün sabah 07.15 ile akşam 20.00 saatleri arasındaki seferler için geçerli olacak. 

 

Bozcaada’dan Geyikli’ye geri dönüş yapacak yolcular, araç rezervasyonlarını GESTAŞ’ın internet sitesi www.gdu.com.tr üzerinden veya 444 0 752 numaralı GESTAŞ Müşteri hizmetlerini arayarak yapabilecek. Rezervasyonların sefer saatinden en geç iki saat önce yapılması gerekirken rezervasyon yapan yolculara anlık SMS ile bilgilendirme hizmeti de sunulacak. Rezervasyon yapılan yolculardan seferden 25 dakika önce, rezervasyon kontrol noktasında olması istenecek.

 

30062016_1_0002