18 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gider ; “Depremzede Hemşehrilerimizin Tüm İhtiyaçları Giderilmektedir”

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider   Ayvacık’da yaşanan depremlerin hemen ardından bölgeyi ziyaret etti.

Depremzedeler ile bir araya gelen Ayhan Gider ; “Tüm imkanlarımız ile depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Hemşehrilerimizin tüm ihtiyaçları giderilmektedir” dedi.

Meclis Çalışmaları için Ankara’ya dönen Ayhan Gider acil durum için dağıtılan çadırların yerine konteyner evlerin kurulacağını belirterek ; “Depremzede vatandaşlarımızın soğuktan ve yağıştan en az seviyede etkilenmeleri için konteyner evler hızla bölgeye sevk edildi. Valiliğimiz, İl AFAD Müdürlüğümüz, İl Özel İdaresi, Aile Sosyal Politikalar il müdürlüğü Kızılay ve diğer Resmi ve Sivil Toplum Kuruluşları mağduriyetlerin yaşanmaması için tüm imkanları ile seferber olmuş durumdadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ilk mağduriyetlerin giderilmesi için 1 milyon 200 bin lira nakdi yardım göndermiş bulunmaktadır.

Aynı zamanda Ak Parti ailesi olarak tüm teşkilatımız seferber olmuş Ayvacık halkımızın yanında olmaya devam etmektedirler. Ayrıca burada depremzede vatandaşlarımızın feraseti de bizleri hem duygulandırmış hem de gururlandırmıştır. Yaşadıkları mağduriyet karşısında, “buna da şükür devletimizden, milletimizden herkesten Allah razı olsun” diyen vatandaşımızın duruşu aslında tüm topluma örnek olmalıdır. Bu millet hiç bir zorluk karşısında devletinin karşısında olmamıştır, Allah onlardan razı olsun. Ayrıca Çanakkale, Çanakkale olduğunu bir kez daha göstermiştir. Felaketin yaşandığı ilk andan itibaren gerek bireysel gerek sivil toplum kuruluşlarımız bölgeye gitmiş, ellerinden ne gelirse maddi manevi destek olarak, orada birlik beraberlik mesajları vermişlerdir bu da çok kıymetlidir” dedi.