24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GİDER, GELİBOLU’DA KONUŞTU: “GELİBOLU’DA PAZAR YERİ YOKKEN, EVREŞE DE HERŞEY VAR. NEYİ KIYASLAYALIM?”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ve Gelibolu’da partisinin Belediye Başkan Adayı Ali Kamil Soyak, Gelibolu Öğretmenevi’nde 700 kişinin katıldığı programda, Gelibolulu’larla bir araya geldi. 

Gider, burada yaptığı konuşmada, Gelibolu’ya güzel hizmetlerin yakışacağını ama gezildiğinde bunların hiç birini göremediklerini ifade etti. İş yapmak istemeyenin bin tane malzeme bulduğunu belirten Gider, “Ancak bin tane sebep, ‘Bir tane yaptık’ kelimesini karşılamaz. İstediğiniz kadar mazeret üretin, bir kelime, bin mazeretten daha kıymetlidir o da ‘Yaptık’ kelimesi.” dedi.

“GELİBOLU’DA PAZAR YERİ YOKKEN, EVREŞE DE HERŞEY VAR. NEYİ KIYASLAYALIM?”

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olduğu dönemde Evreşe Belediye Başkanı Soyak’ın kendisini ziyaret ettiğini aktaran Gider,  sözlerine şöyle devam etti:

“O kadar heyecanla anlatıyor ki şunu yapacağız, bunu yapacağız. Dedim ki ‘Doktor sakin ol. Sen köye belediye oldun, en fazla meydana taş döşersin. Onu da zaman içinde yaparız dert etme’. Ama bir süre sonra ben Evreşe’ye gittim ve gördüm ki ne Evreşe köyü kalmış ne de oranın derdi meydanın taşıymış. Burada doktoru anlatıp, övüp mevcut belediye ile kıyaslayacak halim yok. Çünkü koskoca Gelibolu’da kapalı pazar yeri yokken, Evreşe’de eğer konferans salonu, opera salonu varsa bunların kıyaslanacak bir tarafı yok zaten. Hangi hizmetten bahsedeceğiz, neyi kıyaslayacağız, neyi ölçeceğiz? Spor salonlarını mı ölçeceğiz, sosyal belediyeciliği mi ölçeceğiz? Adam Tunceli’de nohut ekiyor diye komünist belediye başkanı dediler. Bizim ki kasap çalıştırıyor vatandaşına eti bedavaya yakın paraya satıyor. Hiç para almayacak da mevzuat müsait değil. Bunu mu kıyaslayacağız? Burada hizmet falan kıyaslamayacağız.”

“YAPTIKLARINI ANLATAMAYACAKLAR ÇÜNKÜ YAPTIKLARI BİR ŞEY YOK”

Bir seçim kampanyasına girildiğini ve Gelibolu adayının Ali Kamil Soyak olduğunu dile getiren Gider, “Adayımız belli. Karşı tarafın da adayı belli. Burada konuşacak olduğumuz şu; kimsenin eksisiyle, kimsenin yanlışıyla derdimiz yok. Biz yapacaklarımızı anlatacağız. Karşı taraf ne anlatacak biliyor musunuz? Yaptıklarını anlatamayacak çünkü yaptıkları bir şey yok. Yapacaklarını da anlatamayacak çünkü yapacak bir ufuk da yok. Onlar gece gündüz olmayan şeyler üzerinden gidecekler. ‘Atatürkçülük’ ve ‘demokrasi’ diyecekler ki bizim onlardan çok daha fazla Atatürkçü ve demokrat olduğumuzu unutarak bunu söyleyecekler. Sihir ve illüzyon peşinde koşacaklar. Yani bizi olmadığımız gibi anlatmaya uğraşacaklar.”

“BİZDEN GÖRÜNÜP, ONLARA ÇALIŞANLAR DA OLACAK. MENFAAT ÇETELERİ TEKTİR”

“Muhakkak ki bizden görünüp, onlara çalışanlar da olacak. Çünkü menfaat çeteleri tektir. Onların partisi yoktur, onların doğrusu yoktur, onların milleti yoktur, onların milliyeti yoktur, onların inançları yoktur. Onların inançları da milliyetleri de dertleri de kendileridir. Eğer kendilerinin olmayacaksa, yemeyeceği yemeği zehirlemek isterler. Bunun peşine düşecekler. Biz bunların hiç birine aldırmayacağız, hiç birine cevap vermeyeceğiz. İftiralar atacaklar, çoluğunuza çocuğunuza bulaşacaklar. Bunun sebebi şu, sizi susturmak. Kendi iddialarıyla uğraşırken, onlar seçimi alıp gitmek isteyecekler. Eğer siz onların iddialarına cevap vermeye kalkarsanız, vakit geçirirsiniz. Hiç takmayacaksanız. Eğer bu salonu dolduranlarla ilgili bir iddia varsa yıllardır söyleselerdi. Bundan sonraki iddiaların tamamı iftiradır. Onun zamanı bugün değil.”

“ÖDENEKLE İŞ OLMAZ, İŞ YÜREKLE, BEYİNLE YAPILIR”

Seçim sürecindeki işlerinin, hayata geçirecekleri projeleri anlatmak olduğunu vurgulayan Gider, “Bunun ispatı ne? Yaptıklarımız. Gitsinler, gezsinler. 2000 nüfuslu Evreşe’de neler yapılmış. Ödeneklere baksınlar bakalım daha fazla mı ödenek geldi. Hayır. Ödenekle iş olmaz, iş yürekle yapılır, iş beyinle yapılır. “ dedi.

“ATATÜRKÇÜLÜK, GELİBOLU’NUN VE BİZİM YAŞAM TARZIMIZDIR”

AK Parti Gelibolu Belediye Başkan adayı Ali Kamil Soyak da kendisinin dedesi, onun babası, 7 göbek Gelibolulu olduğunu dile getirdi. Bu memlekette yaşamaya karar vermiş, bu memlekette yaşamayı kader bilmiş, bu memleketin iyiliğini isteyen herkese Gelibolulu olarak baktığını ifade eden Soyuak, “Bizim memleketimizin toprakları ve insanları Cumhuriyetçi’dir, Atatürkçü’dür, Kemalist’tir, demokrattır. Bunlar yaşam tarzımızdır.  Biz bunları insan olmakla eş değer biliriz. Bunlar ağacın asıl gövdesiyse artık hizmeti, geleceği, yaşamı, yatırımları konuşmanın zamanı geldi diye düşünüyorum.” dedi.

“BEN CUMHURİYETÇİYİM DEMEKLE CUMHURİYETÇİ OLUNMUYOR”

Artık bu saatten sonra hiç kimseye, “Ben demokratım” diye, “Ben Cumhuriyetçiyim” diye, Türk bayrakları üzerinde Atatürk resimleriyle bir daha seçim kazandırmayacaklarını dile getiren Soyuak, “Kendini CHP kadrosundan, bu topluluktan daha üstün daha demokrat daha Cumhuriyetçi sanan yönetim kadrosundan söz ediyorum, biz onlardan daha demokrat daha Cumhuriyetçiyiz. Biz onlardan daha fazla Kemalist ve Atatürkçüyüz. Artık kuru söylemlerle değil, ‘Ben Cumhuriyetçiyim’, ‘Ben demokratım’diye Cumhuriyetçi ve demokrat olunmuyor. ‘Ben çağdaşım’ denince, ‘İlericiyim’ deyince, ilerici de olunmuyor. Sen vatandaşın derdiyle ilgilenebiliyor musun? Sen kentini geliştirebiliyor musun? Sen milletin derdini dert edinebiliyor musun? Ev ev gezebiliyor musun? Mahallelerde olabiliyor musun? O çamurda sen de yürüyebiliyor musun vatandaşınla? O gün demokratsın, o gün ilericisin, o gün Cumhuriyetçisin” ifadelerini kullandı.