18 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İSKENDEROĞLU’NDAN ESMA MUTLU’NUN KÖK HÜCRE BAĞIŞINA DESTEK

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, Çanakkale’de Esma Mutlu adına düzenlenen kök hücre bağış kampanyasına katılan vatandaşları ziyaret ederek teşekkür etti.  Burada kemik iliği tedavisi gören Esma Mutlu ile de görüşen İskenderoğlu, 1geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çanakkale Medical Park Hastanesi önünde, Esma Mutlu ile bir araya gelen İskenderoğlu, kök hücre bağışı için gelen vatandaşlara da teşekkür etti.

İskenderoğlu, “Esma o kadar heyecanlı ve güzel ki, bence tüm Çanakkaleli hemşehrilerimize umut olacak. Buradan, Çanakkale’den sesleniyoruz ki, aslında bu bağışlar hepimizin hayatını kurtarabilir. Biz, yaşamayı seven 2 kadın olarak şunu söylüyoruz, tüm bağışçılarımızla, hepimiz belki de bir kardeşimize umut olacağız. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Çanakkale Medical Park Hastanesinde çalışan ve kemik iliği yetersizliği nedeniyle tedavi gören Esma Mutlu ise, “Jülide hanımla birlikte, medikal park hastanesi önünde Kızılay kan aracıyla beraberiz. Ben ve ihtiyacı olan herkes için kan bağışında bulunmak üzere bugün bir araya geldik. Jülide hanım zaten daha önce bağışçıymış. Kök hücre bağışı yapmış bilinçli bir vatandaş olarak. Biz de herkesi bilinçlenmeye davet ediyoruz. İhtiyacı olan ben veya bir başkası, küçük çocuklarımız, birilerinin annesi, birilerinin babası için, hep beraber burada kök hücre bağışı kampanyası düzenledik. En kısa zamanda, en yakın Kızılay’a sizleri bekliyoruz” diye konuştu.

About Post Author