10 Ağustos 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GMKA’DAN 3 MALİ DESTEK PROGRMAINA 37,5 MİLYON TL DESTEK

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayı, Vali Orhan Tavlı’nın katılımıyla yapıldı.

 

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayı, Vali Orhan Tavlı’nın katılımıyla yapıldı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 2018 yılı içerisinde toplam 37,5 milyon TL bütçeye sahip olan 3 mali destek programı daha ilan edildi.

 

Kolin Otel’de gerçekleştirilen Güney Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vali Orhan Tavlı’nın bir konuşma yaptığı çalıştayda, Güney Marmara Kalkınma Ajansının 2018 Yılı Mali Destek Programlarıyla ilgili Program Yönetim Birimi Başkanı Murat Ateş tarafından bilgilendirmede bulunuldu.

 

2018 yılının ilk yarısında ilan edilen Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programının devamı niteliğinde olan Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi – 2 Mali Destek Programı ile 7.500.000 TL, Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ile bölgemizdeki küçük ve orta büyüklükteki turizm işletmelerinin hizmet kalitelerinin artırılmasına yönelik 15.000.000 TL ve Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara bölgemizdeki turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, yönetimi ve turizme kazandırılması amacıyla 15.000.000 TL olmak üzere Toplam 37.500.000 TL destek kullandırılacak.

 

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Açılış Çalıştayında ayrıca İNOMER Türkiye Direktörü Proje Yöneticisi Özge Eyigün, Kalkınma ve Rekabetçilik için Bölgesel Yenilik stratejisiyle ilgili sunum yaptı.

 

3 MALİ DESTEK PROGRMAINA 37,5 MİLYON TL

 

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 2018 yılı içerisinde toplam 37,5 milyon TL bütçeye sahip olan 3 mali destek programı daha ilan edildi. 2018 yılının ilk yarısında uygulamasına geçilen Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programının devamı niteliğinde olan ve toplam 7,5 milyon TL bütçeli Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi – 2 Mali Destek Programı; TR22 Güney Marmara Bölgesi turizm potansiyelinin etkin ve yenilikçi yöntemler kullanılarak dört mevsim gerçekleştirilebilir turizm faaliyetleri ile marka değerinin ve turizm altyapısının güçlendirilmesi amacıyla KOBİ’ler, dernekler ve vakıflar için toplam 15 milyon TL bütçeli Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ile kâr amacı gütmeyen kurum kuruluşlara yönelik 15 milyon TL bütçeli Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ilan edilen mali destek programları.

 

Her bir mali destek programı için KAYS-PFDY üzerinden çevrimiçi başvuru için son tarih 23 Kasım 2018 saat 23.59 olup, sistemin başvuru tamamlandıktan sonra üreteceği taahhütnamenin Ajansımıza son teslim tarihi 30 Kasım 2018 saat 18.00’dir. Belirtilen tarihlerden sonra gerçekleştirilen başvurular dikkate alınmayacağı belirtildi.

 

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi – 2 Mali Destek Programı ile maksimum 15 ay uygulama süresi olan projeler için azami 1 milyon TL destek verilebilecek olup, belirlenen öncelikler şunlar:

 

-Mesleki eğitimde kalitenin yenilikçi model ve yöntemler kullanımıyla artırılması

-İş dünyası ile meslek eğitimi veren kurumlar arasında işbirliğinin artırılması

 -Mesleki eğitime erişimde güçlük çeken kesimlerin mesleki eğitime erişiminin sağlanması

 

Turizmin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ile maksimum 15 ay uygulama süresi olan projeler için azami 500 bin TL destek verilebilecek olup, belirlenen öncelikler şunlar:

-Termal turizm faaliyetleri gösteren işletmelerin hizmet kalitelerinin artırılması

-Turizm işletmelerinin etkin ve yenilikçi yöntemler ile alternatif turizm hizmet kalitelerinin artırılması

-Troas Bölgesi’nin destinasyon yönetimi yaklaşımıyla tanıtımı ve pazarlanması

 

Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile maksimum 24 ay uygulama süresi olan projelere ise azami 1,5 milyon TL destek verilebilecek olup, belirlenen öncelikler şunlar:

– Termal turizm destinasyonlarının geliştirilmesi yönetimi ve turizme kazandırılması

– Kültür turizm destinasyonlarının geliştirilmesi yönetimi ve turizme kazandırılması