16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gözaltına Alınan Meclis Üyesinin Partiyle İlişiği Kesildi

Ayvacık’ta Gözaltına Alınan Meclis Üyesinin Partiyle İlişiği Kesildi

20072016_5_0001

 

 

Ayvacık ilçesinde sürdürülen operasyon kapsamında gözaltına alınan MHP’li belediye meclisi üyesinin partiyle ilişiği kesildi.

 

Ayvacık ilçesinde sürdürülen operasyon kapsamında gözaltına alınanMHP‘li belediye meclisi üyesinin partiyle ilişiği kesildi.

Ayvacık ilçesinde yaşanan gelişmelerin ardından yazılı bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Hakan Pınar, “Uzun süredir devletin içinde yuvalanan FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınan partimiz Ayvacık Belediye Meclisi üyesi N.Ç. ile ilgili acilen disiplin soruşturması başlatılmış, parti tüzüğümüzün 79. maddesi ile yetkilendirilen il yönetim kurulumuzca söz konusu şahsın il disiplin kuruluna sevk işlemi gerçekleştirilerek partimizle ilişiği kesilmiştir” dedi.

Pınar, bu yönde çalışma başlattıklarını da söyleyerek, “İl başkanlığımızca inceleme başlatılmış bu kapsamda söz konusu yapı ile organik ilişkisi tespit edilenlere yönelik olarak arınma ve ayıklama süreci devam edecektir” diye konuştu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, darbe girişimimin ardından soruşturma başlatılmış, Ayvacık Belediyesi’nin MHP‘li meclis üyesi N.Ç ile birlikte 3 kişi gözaltına alınmıştı.

 

About Post Author