13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İLKÖĞRETİM HAFTASI EZİNE’DE TÖRENLE KUTLANDI

Ezine’de “İlköğretim Haftası” törenle kutlandı.

 

Yahya Çavuş Ortaokulunda gerçekleşen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

 

Törenin açılış konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman tarafından yapıldı. Akman konuşmasında şunları kaydetti.

 

“Geleceğin teminatı körpe fidanlara ilk can suyu olarak eğitim vermeye başlayacağımız İlköğretim haftasına erişmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Dinimizin ilk emri Oku emridir. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatrük’ün de dediği gibi, ilköğretim meselesi demek, vatan, millet, bayrak meselesi demektir. İlköğretim meselesi demek, bir millet için bağımsızlık ve var olma meselesidir. Bu anlamlı sözlerin idraki ile, içinde bulunduğumuz sorunların ancak eğitimle çözüleceğine ve ülkemizin aydınlık mutlu yarınlara ancak eğitimle şahlanacağına inancımız tamdır. Sevgili öğrenciler, sizler anne ve babanızın şefkatli kollarından sizleri anne ve babanız kadar sevecek olan öğretmenlerinizin sıcacık yüreğine hoş geldiniz. Şunu biliniz ki, bizler her zaman sizleri kendinize, ailenize, çevrenize ve ülkemize yararlı birer insan olarak yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

 

Ardından Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu bir konuşma yaptı. Babaoğlu konuşmasında şunları kaydetti. “Büyük Atatürk’ün de dediği gibi muasır medeniyetlerin üzerine çıkma kavramı siz değerli öğrencilerimizin gelecekte iyi yetişerek, iyi eğitim alarak, teknolojiyi iyi kullanmaları ile olacaktır. Sizlerin gözlerindeki ışıkta da bunu görmekteyiz. Yeni eğitim öğretim yılının siz değerli öğrencilerimize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor tüm öğrencilerimize ve eğitim camiamıza başarılar diliyorum” dedi.

 

Kaymakam Ali İkram Tuna’da yaptığı konuşmada törenin yapıldığı alanda yeni bir eğitim binasını hazırlamak için gayret göstereceklerini belirterek, “Bizlerin bu okullardan bekledikleri şey, sizlerin hem iş hayatında,  hem de gerçek hayatta sosyal hayata adaptasyonunuzu sağlayacak en üst düzey niteliklerle donanımlı hala getirmek. Bizlerin gönlünden geçen ve amaç ettiğimiz şey bu okulda okuyan herkesin okumayı, öğrenmeyi, sormayı, sorgulamayı bir yaşam alışkanlığı, bir yaşam tarzı haline getirmesini sağlamak. Bu amaçla özellikle kıymetli okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize çok iş düşüyor. Bizler diğer kurum yöneticileri olarak Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte diğer kurum ve kuruluşlarımızın katkılarıyla kişisel ve maddi ve manevi gelişimini temin etmek üzere her türlü olanaklarımızla yanınızdayız. Bu eğitim ve öğretim yılımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından okulun 8. Sınıf öğrencileri tarafından yeni eğitim hayatlarına başlayan 1. Sınıf öğrencilerine sembolik olarak “Okulumuza Hoş Geldiniz” denildi ve çiçek sunuldu.

 

Daha sonra Okulun 6/B  sınıfı öğrencisi Tunahan Öztürk tarafından konuşma yapıldı, 2/B sınıfı öğrencisi Serhan Berberoğlu tarafından “Dershanemiz” adlı şiir, 2/A sınıfı öğrencisi Elçin Çetin tarafından “İlk Tören” adlı şiir okundu.

 

Ardında okul öğrencileri tarafından eğitimle ilgili güzel sözler söylendi. 7/B sınıfı öğrencisi Ayşe Esil Boyacı tarafından “Ben Okumak İstiyorum” adli şiirin okunmasının ardından tören sona erdi.

 

 

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye