21 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ÇTSO’DA YAPILDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen İmar Barışı Düzenlemesi hakkında bilgilendirme sunumu, Odamız ile Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşti.

Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi İ. Volkan Temiz, Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ve Genel Sekreter H. Sema Sandal ile çok sayıda katılımcının yer aldığı toplantıda,  7143 sayılı Kanunla Resmi Gazete ’de 11 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren “Vergi ve Bazı Diğer Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” ‘da yer alan İmar Barışı hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, Kanun’dan faydalanmak isteyen kişilerin e-devlet sistemi üzerinden, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden veya ilçelerden de tapu müdürlüklerimize giderek müracaat edebileceklerini, başvuruların e-devlet üzerinden takip edilebileceğini belirterek, başvuruların 8 Haziran’da başladığını ve 31 Ekim 2018 tarihinde kadar devam edeceğin, Müdürlüklerin her türlü bilgi ve desteği verdiklerini ifade etti.

Yapı Kayıt Belgesi bedelinin de 31 Aralık 2018 tarihine kadar yatırılabileceği bilgisini verilen bilgilendirme toplantısı soru-cevap bölümü ile sona erdi.