13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İSKENDEROĞLU’NDAN YENİ PAZARYERİ PROJESİ ; ” OYUN ALANLARI, SOSYAL DONATILAR, STK OFİSLERİ, EĞİTİM SALONLARI”

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, Pazaryerinde esnafları ziyaret etti. İskenderoğlu, sosyal donatıları olan, modern ve işlevsel bir pazaryerinin yapımına ilk 6 ay içerisinde başlayacaklarını söyledi.

Cumhur İttifakı Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, Pazaryerinde esnaflarla bir araya gelerek sohbet etti. Pazar esnafının şikayet ve taleplerini dinleyen İskenderoğlu, mevcut pazaryerinin Çanakkale’ye yakışmadığını söyledi.

Yeni ve modern bir pazaryerini Çanakkale’ye kazandıracaklarını söyleyen İskenderoğlu, “Semt pazarları, bizim kültürümüzün çok önemli bir parçası. Ancak mevcut durumda, yazı ayrı, kışı ayrı dert. Yağmuru ayrı, soğuğu ayrı dert. Oysa bunun çok güzel örnekleri var. Biz bunu Ezine’de, Lapseki’de, Biga’da, Geyikli’de yaptık. Çanakkale’mizde de yapacağız. İlk 6 ay içerisinde, yeni pazaryerimizin yapımına başlayacağız. Pazar esnafımıza hiçbir ek maddi külfet yüklemeden, çok kısa süre içerisinde hem pazarcılarımızı hem de hemşehrilerimizi rahat ettireceğiz” dedi.

Yeni pazaryeri projesinin detayları hakkında da bilgiler veren İskenderoğlu, “Sadece sergi alanları ve otoparktan ibaret bir yapı değil. 7 gün yaşayan bir yer hedefliyoruz. Kapalı pazar yeri ve katlı otoparkın yanı sıra, alışverişe gelen hemşehrilerimizin çocuklarını güven içerisinde bırakıp rahatlıkla alışverişlerini yapacakları oyun alanları, kafe ve oturma alanları, sosyal donatılar, STK’lar için ofis ve toplantı alanları, dans, müzik, resim kursları, eğitim salonlarıyla donatılmış, kendi elektriğini kendi üreten bir alan olarak planlıyoruz. Projemiz hazır. Bu yılın sonuna kalmadan çalışmasını başlatır, en kısa sürede bitiririz” diye konuştu.