19 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SERKAN ZEHİR’İN BERAAT KANDİLİ MESAJI

Ezine Ziraat Odası Başkanı Serkan Zehir, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Zehir mesajında şunları söyledi ;

” Hayatımızın en güzel anlarını yaşadığımız mübarek kandil gecelerinden olan, kutsiyetiyle gönüllerimize ilahi bereket bahşeden ve 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayının müjdecisi olan mübarek Berat Kandilini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Kandillerin aydınlığını fırsat bilerek Allah, insan ve vatan sevgisi ile idrak edeceğimiz bu kutlu gece kendimizi gözden geçirmemizde, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmamızda, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesinde, birlik ve bütünlüğümüzün sağlanmasında önemli rol oynayacaktır.

Kurtuluş, af ve arınma gecesi olan Berat Kandilimiz, bizlere manevi bir nefes aldırma, kendimizi sorgulama ve gönül dünyamızı temizleme fırsatı sunar.

Adaleti, merhameti ve daima barışı esas almayı bize öğütleyen güzel dinimizin mübarek gecelerinden biri olan bu anlamlı gecenin başta milletimiz olmak üzere Türk İslam Aleminin beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyor, başta üreticilerimiz ve hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Berat Gecesini kutluyorum.”