12 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İŞKUR İŞVERENLERE ÇANAKKALE OSB EV SAHİPLİĞİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ev sahipliğinde, işverenlere yönelik; kurum hizmetleri ve İşbaşı Eğitim Programı konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Bölge Müdürü İlçin Ayhan’ın, işverenlerin ve işveren temsilcilerinin katıldığı toplantıda, İşveren Danışmanlığı Grup Sorumlusu Hayrettin Karacan tarafından,  İŞKUR hizmetleri ve İşbaşı Eğitim Programları hakkında sunum yapıldı. Karacan konuşmasında şunları söyledi; “ İŞKUR olarak işverenlerimize iş gücü yetiştirme konusunda sektöre ve mesleğe göre değişen sürelerde olmak üzere 3,6 veya 9 ay boyunca İşbaşı Eğitim Programları ile maddi destek veriyoruz. İşletme, program sonunda katılımcıyı istihdam etmesi durumunda SGK prim desteğinden de faydalanabiliyor. Programlar hakkında bilgi almak isteyen işverenlerimiz kurumumuza başvurarak işveren danışmanlarından bilgi alabilirler.” Dedi.

İstihdamın arttırılması, açık iş talepleri, çalışma hayatına yeni atılan iş gücünün yetiştirilmesi konularının da konuşulduğu toplantı katılımcıların sorularının cevaplanması ve taleplerinin alınması ile sona erdi.

About Post Author