27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Ali Çalışkan İŞKUR üzerinden yapılan kamu alımları hakkında açıklamada bulundu.

Çalışkan açıklamasında şunları söyledi;

“ Kurumumuz internet sitesi üzerinden yayınlanan kamu ilanlarına başvurabilmek için ilanın içeriğinde belirtilmiş şartları taşıyor olmak kaydıyla vatandaşlarımız kamu ilanlarına başvuru yapabileceklerdir. Engelli, Eski Hükümlü, TMY (Terörler Mücadelede Yaralanan) statüsünde iş arayanlarımız durumlarını gösterir belge ile İŞKUR İl Müdürlüklerine statülerine uygun iş arayan kaydı yaptırabilirler. Bunu için; Engelli iş arayanlarımızın en az %40 engelli raporu ile kurumumuza başvuru yapmaları gerekmektedir. Eski hükümlü olarak kayıt olmak isteyenler ise Cumhuriyet Başsavcılığından alınan “Tahliye Edilen Hükümlüye Ait Durum Bildirim Formu” ile kurumumuza başvurabileceklerdir.

Terörle mücadele sırasında malul sayılmayacak derecede yaralananlar, askeri hastanelerce kendilerine verilen sağlık kurulu raporu ve terörle mücadelede yaralandığını belgeleyen komutanlık yazısı ile birlikte kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Terörle mücadelede üstün başarılarından dolayı komutanlarınca takdire layık görülen yedek subay, erbaş ve erler  de kendilerine verilen belgelerin kurum tarafından incelenmesinden sonra öncelik hakkından faydalanabileceklerdir.

Kamu ilanlarına başvurularda, lise ve üzeri mezuniyetler için; Engellilerde EKPSS diğer statülerde ise KPSS puanı şartı aranmakta olup ilköğretim mezunlarında ise KPSS puan şartı aranmamaktadır.

TMY ve Eski Hükümlüler kamu ilanlardan sadece ikametgâhlarının olduğu ilde açılmış olan ilanlara başvurabileceklerdir.

Diğer statülerdeki iş arayanlar ise ilanlardaki şartları sağlamak kaydı ile 81 ildeki kamu ilanlarına başvuru yapmalarına engel bir durum bulunmamaktadır.

Şu an için ilimizde Evreşe Belediyesi’nin Normal statüde; Kamyon şoförü, Makam şoförü, Büro işçisi, Kepçe operatörü, Diğer servis işçileri (sokak hizmetleri), sıhhi tesisat, sekreter ilanlarına 28.12.2016; Karayolları 142. Şube Şefliğinin Engelli Statüsünde Beden işçisi ilanına 29.12.2016 tarihine kadar, 21.12.2016 tarihinden itibaren ise açılacak olan Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan) Büro Memuru(1 kişi) ve Engelli Büro Memuru (2 kişi) ilanlarına ise 10 gün süre ile başvuru yapılabilecektir. Başvurular Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden, İlçelerdeki İşkur Hizmet Noktalarından veya www.iskur.gov.tr internet adresinden yapılabilecektir. Kamu ilanları ile ilgili detaylı bilgi İl Müdürlüğümüzden alınabilecektir.”