20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İsmail Kaya ; “Birilerinin Buğday ve Arpa Fiyatlarını geri çekme çalışmaları üreticilerin emeğine saygısızlık alın terine ihanet etmektir

Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, son günlerde buğday ve arpa fiyatlarının geri çekilme istenmesi iddiaları ile ilgili basın açıklaması yaptı. Kaya, ” Fiyatları geri çekmeye çalışmaları üreticilerin emeğine saygısızlık alın terine ihanet etmektir”

Kaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi ;

“Bölgemizde arpa hasadının başlamasıyla birlikte hemen ardındanda gireceğimiz buğday hasat sezonu öncesi oluşan, üreticinin bin bir emek ile ürettiği ürünlerin fiyatlarını bazı iş bilmez sorumluluk sahibi kişiler tarafından geriye çekilmek istenmesini hayretler içerisinde takip etmekteyiz.

Üreticimizin ürünlerini yetiştirirken kullandığı girdilerin maliyetlerindeki fiyat artışları ortadayken bu arkadaşların fiyatların geri gelmesi için sağı solu arayarak fiyatları geri çekmeye çalışmaları üreticilerin emeğine saygısızlık alın terine ihanet etmektir.

Konunun muhataplarının bu yönde talep ve çalışma yapan şahıslara kurum ve kuruluşlara itibar etmemeleri, üreticinin yanında üreticiyle beraber yol yürümeleri, arpanın ve buğdayın önümüzdeki yıllarda da üretiminin devam edebilmesi için çok kıymetlidir. İçinde yaşadığımız bu zorlu süreçte her şeye rağmen üretmeye devam eden üreticilerimiz aleyhine çalışma yapan spekülatif şahıs ve kuruluşları da aklıselim düşünmeye, üreticinin yanında olmaya davet ediyor saygılarımızı sunuyoruz.

About Post Author