4 Aralık 2023

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İtalya’ya Hayalleri Yarım Kaldı ; “123 Düzensiz Göçmen ve 2 Organizatör Yakalandı”

Çanakkale’de, jandarma ve Sahil Güvenlik ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda yasa dışı yollarla yurt dışına kaçma hazırlığında olan 123 düzensiz göçmen ve 2 organizatör yakalandı.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 3 gündür takip edilen düzensiz göçmen ve organizatörler, karayoluyla Çanakkale merkeze bağlı Güzelyalı köyü çıkışında bulunan Karanlık Liman mevkiine geldi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve Çanakkale Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekiplerince yapılan müşterek operasyon neticesinde burada sabah saatlerinde fiber tekneye binme hazırlığında bulunan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 98 Afganistan, 20 Bangladeş, 4 Pakistan ve 1 Hindistan uyruklu olmak üzere toplam 123 göçmen ve 1’i kaptan olmak üzere 2 organizatör yakalandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnsani yardımları yapılan düzensiz göçmenler, tamamlanan işlemlerinin ardından minibüslerle Ayvacık Geri Gönderme Merkezi’ne sevk edildi.

Düzensiz göçmenlerin götürmeye hazır bekleyen tekne de Sahil Güvenlik ekiplerinin nezaretinde Yeniköy Limanı’na çekildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“8 Bin Euro’ya Anlaşmışlar”

Türkiye üzerinden Yunanistan’a oradan da İtalya’ya geçmek isteyen düzensiz göçmenlerin ilk başta 4 bin Euro, İtalya’ya vardıktan sonra da 4 bin Euro daha verecekleri öğrenildi.

 

 

 

 

About Post Author