16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kadının İş Dünyasındaki Rolü Semineri ÇTSO’da Yapıldı

Kadının İş Dünyasındaki Rolü Semineri ÇTSO’da Yapıldı

24072016_3_0003 

 

Kadının İş Dünyasındaki Rolü ve Kadın Girişimciliğinde Avrupa Örneği Semineri ÇTSO ’da Yapıldı

 

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu koordinasyonu, Edirne AB Bilgi Merkezi öncülüğünde ve ÇTSO’nun katkılarıyla düzenlenen “Kadının İş Dünyasındaki Rolü ve Kadın Girişimciliğinde Avrupa Örneği” konulu bilgilendirme semineri ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldı.

 

Düzenlenen seminere, Edirne AB Bilgi Merkezi 1.Koordinatörü Güliz Elif Yardımcı, 2.Koordinatör Nagihan Kıyunat, İşkur Uzmanı Şeyda Topuz ve Aysel Eskici, KOSGEB Uzmanı Erdoğan Yüksel, Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurul üyeleri Aytül Dizer, Birce Bilici, Tuba Ezer Topuzoğlu, ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru ile kadın girişimciler ve kadın girişimci adayları katıldı.

 

Edirne AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yardımcı açılış konuşmasında, AB Bilgi Merkezlerinin kuruluş amacı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Koordinatör Yardımcı konuşmasında; “AB Bilgi Merkezleri toplumu AB hakkında bilgilendirmeyi, halka yönelik doğru ve düzenli bilgi akışını sağlamayı hedeflemekte, bu amaçla kamu kurumlarıyla, okullarla, STK’larla, KOBİ’lerle, üniversitelerle, belediyelerle ve diğer kurum ve kuruluşlarla ortak kültürel etkinlikler gerçekleştirmektedir.” ifadelerine yer verdi. Yardımcı konuşmasının ardından Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” hakkında katılımcılara bilgi verdi. Koordinatör Yardımcı, konuşmasının sonunda kadın girişimci ve girişimci adaylarına www.kadinisletme.com web adresine girerek “İşletme Merceği” başlıklı 100+ soruluk anket formunu doldurarak mevcut durumları ve ihtiyaçları hakkında ücretsiz değerlendirme yapmalarını tavsiye etti.

 

Koordinatör Yardımcının konuşmasının ardından, Türkiye ve Avrupa’da kadın girişimciler tarafından gerçekleştirilen başarı hikâyelerini anlatan kısa filmler izlendi. Seminere katılan KOSGEB uzmanı Erdoğan Yüksel ve İşkur Uzmanı Şeyda Topuz da KOSGEB ve İŞKUR tarafından sağlanan destekler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Seminerin son bölümünde mevcut firma sahipleri ile yeni iş kurmayı planlayan kadın girişimci ve girişimci adaylarının uzmanlara yönelttikleri soruların cevaplandırılmasının ardından düzenlenen yemek organizasyonuyla toplantı sona erdi. 

24072016_3_0002 

 

24072016_3_0001

 

24072016_3_0004

 

 

About Post Author