2 Ağustos 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Fatih Sondaj Gemisi tarafından bulunan, Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfi olan 320 milyar metreküplük rezervin, yerli ve milli enerji, ekonomik bağımsızlık ve enerjide oyun kurucu olmak adına dev bir adım olduğunu belirtti. 

ÇTB Başkanı Üzen, açıklamasında, Fatih Sondaj Gemimizin Karadeniz’de gerçekleştirdiği 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfinin milletimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diledi.

Borsa Başkanı Üzen açıklamasında “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjde ile tam bağımsızlık yolunda dev bir adım daha atmıştır. Enerjide de oyun kurucu olacağımız görülmüştür. Türkiye’nin cari açığında en önemli kalem olan enerjide tarihi bir başarıya imza atılmıştır. Enerji ihtiyacımızı çözmek ve dışa bağımlılığımızı azaltmak adına büyük bir gururdur” dedi. 

ÇTB Başkanı Üzen, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafına verilen müjdenin milli ekonomi ve yerli enerji anlamında dönüm noktası olduğuna dikkat çekerek, bu tür gelişmelerin geleceğe ilişkin umut ve inancı pekiştirdiğini ifade etti.  Başkan Üzen “Karadeniz gibi Akdeniz’den de güzel haberleri gelmesini bekliyoruz. Sayın cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçenlere minnettarız.  Milli projede emeği olan kadroları kutluyoruz. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.