Çar. May 20th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KAYA ÜZEN ; “MAHSUL ÇIKARDIĞIMIZ TOPRAĞIMIZ VARSA BUNU 19 MAYISA BORÇLUYUZ”

2 min read

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesajı yayınladı.

Üzen mesajında şunları söyledi ;

“19 Mayıs, sadece vatanın değil, onun ekonomisinin de, ticaretinin de yabancı ellerden kurtulmasıdır. 19 Mayıs Düyunu Umumiye’nin kaldırılmasını, Tutsak bir ekonominin son bulmasını, Milli bir ekonomiye gidilmesini açan yoldur.

Bugün bu topraklarda, Türk çiftçisi mahsulünü topluyorsa, Sanayici fabrikasını tüttürüyorsa, İşletmelerimiz varlığını sürdürüyorsa, bunu 18 Mart direnişine, 19 Mayısta yakılan kıvılcıma borçluyuz. Mahsul çıkardığımız toprağımız varsa, Bunu Hür yaşamaktan taviz vermeyen, Dayatmaları kabul etmeyen Samsuna çıkıp direnişi başlatan Atatürk’e Milli Mücadecilere ve Kurtuluş savaşı kahramanlarına borçluyuz.

“Saban kılıçtan kuvvetlidir” diyen, “Ulusal ekonominin temeli tarımdır” diyen “ekonomik kalkınma Türkiye’nin belkemiğidir” diyen Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla ve şükranla anıyoruz. Bugün aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı. Türkiye’nin gençliği kendini geliştirdikçe, Dinamizmini üretime yansıttıkça, Girişimciliğini gösterdikçe, Ekonominin aktörleri oldukça, Kendilerine fırsat verildikçe, kendileri fırsat kovaladıkça 19 Mayıs’ın bayram heyecanı her gün yaşanacaktır. Bu duygularla Çanakkale Ticaret Borsası mensuplarının, Sevgili Çanakkalelilerin Ve Tüm halkımızın bayramı kutlu olsun.”

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.