Çar. May 20th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de Öğrenciler 19 Mayıs’ı “Gençliğin Ata’ya Cevabı” Videosu İle Kutladı

2 min read

Ezine’de Celalettin Topçu Anadolu Lisesi öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında öğretmenleri ile birlikte “Gençliğin Ata’ya Cevabı” ‘ nı hazırladıkları video ile seslendirdiler.

Ezine ilçesinde Celalettin Topçu Anadolu Lisesi öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında bayramı kutlamak ve gençliğin sesini Ata’ya tekrar sunmak için öğretmenleri  olan müzik öğretmeni Begüm Ekrek ve Bilişim Teknolojileri öğretmeni Fatma Uca Öztürk ile birlikte “Gençliğin Ata’ya Cevabı” nı hazırladıkları video ile seslendirdiler.

Okul Müdürü Mehmet Atik Ekin yaptığı açıklamada, “Ata’mızın Samsun’da yaktığı özgürlük ve bağımsızlık ateşinin 101.yılına ulaşmanın coşku ve heyecanı içindeyiz. Ata’mızın gençliğimize armağan ettiği bu bayramı, bu anlamlı günün önemini özümsemiş gençlerimizle kutlamak için ilçe kutlama programına okul olarak heyecanla hazırlanıyorduk. Covid-19  tedbirleri kapsamında kutlama programlarının iptal edilmesi nedeniyle “Gençliğimizin Bayramı”nı dijital ortamdan yine gençlerimizle beraber kutlamak istedik. Öğrencilerimiz evlerinde “Gençliğin Ata’ya Cevabı”nı seslendirdiler. Müzik ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimizin desteğiyle öğrencilerimizden gelen videoları birleştirdik ve bu anlamlı günde gençliğimizin sesi olduk. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanımız uğruna canlarını fedâ eden aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı hepimize kutlu olsun.” dedi.

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.