Çar. May 20th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinden 19 Mayıs Videosu

2 min read

Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”ni hazırladıkları video da seslendirdiler.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve Bağımsızlık meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  uzaktan eğitim sürecinde Ezine’de çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanıyor.

Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından, eTwinning portalında, “Evlerde 19 Mayıs  Coşkusu”  sloganıyla düzenlenen etkinlik çalışmalarına katılım sağlayan okulun Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı öğretmeni Nur Koçaş koordinatörlüğünde, okul öğretmenleri ve öğrencileri  ile bir etkinlik hazırlandı.

Etkinlikte okul öğretmenleri rehberliğinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, uzaktan eğitim ile koordineli çalışma sonucunda seslendirilerek bir video oluşturuldu.

Okul Müdürü Kamil Çalışal yaptığı açıklamada, “Uzaktan eğitim sürecinde dahi olsa, milli ve manevi değerlerinden ödün vermeyen öğrencilerimizi 19 Mayıs 101. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde gerçekleştirdikleri bu anlamlı çalışmalarından dolayı tebrik eder, okul öğrencilerimizin ve tüm gençlerimizin, Atatürk’ün gençliğe armağanı , 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarız “dedi.

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.