18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

 Ezine’de İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen kişilerin ev ve araçlarına yapılan operasyonlarda 1.500 gram uyuşturucu madde ele geçirilirken,  4 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma Büro Amirliği, uyuşturucu madde satışı yaptıkları bilgisine ulaştıkları H.N. ve A.D. isimli şahısları takibe aldı. Şüphelilerden A.D.’ nin Danişment mahallaesinde bulunan ikametgahını da gözlem altında tutan ekipler, bu adrese 2 şahsın daha girdiğini tespit etti.

Bir süre sonra H.N. isimli şahsın bu adresten ayrılarak  10 KS 783 plaka araçla evden ayrılması üzerine emniyet yetkilleri ilçe merkezinde Hükümet Konağı üzerinde aracı durdurdu. Araçta yaplan aramada bonzai maddesi olduğu değerlendirilen yaklaşık 670 gr. madde ele geçirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ardından A.D. isimli şahsın evinde de arama yaptı. Aramada bonzai maddesi olduğu değerlendirilen 830 gr madde, bonzai yapımında kullanıldığı değerlendirilen bir miktar sıvı madde ve toz halinde az miktarda beyaz madde ele geçirildi.

Gerçekleşen operasyonlarda toplamda 1.500 gram bonzai olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 3.526 TL paraya el konulurken, H.N., A.D. , H.T.  ve S.T. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden sonra göz altına alınan şahısların İlçe Emniyet Müdürlüğünde işlemleri devam ederken, polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.