17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ve Belediye Başkanı Güray Yüksel, Muhtarlar Günü dolayısıyla Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarlarla bir araya geldi.

Ziyarette Kaymakam Uzan ve Belediye Başkan Yüksel’e Kaymakam Adayı Erdem Karanfil ve AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal’da eşlik etti.

Kaymakam Uzan burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, muhtarlık müessesinin demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu, devletle milletin buluşmasını sağladıklarını belirtti. Muhtarların, vatandaşların sorunuyla ilgilenen köklü bir müessese olduğuna dikkati çeken Uzan, Türkiye’de muhtarların katkısını görüyoruz. Özellikle pandemi döneminde her birinizin ayrı bir kahramanlığı var. Evinden çıkamayan yaşlılara, karantinadan çıkamayan kişilere ulaşan sizlersiniz. Emekleriniz çok büyük. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızla aramızda gönül köprüsü kuran ve onlara hizmet noktasından bizim elimiz ve gözümüz olan siz değerli muhtarlarımızın her zaman yanınızda ve destekçiniz olmaya devam edeceğiz. 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü kutluyor, sağlıklı mutlu günler diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Yüksel’de konuşmasında, “Demokrasinin temel taşı ve milletimizin hizmetkarı muhtarlarla her zaman bir arada olduklarını ve Ezine’ye birlikte hizmet ettiklerini belirterek, birlikte yol yürüdükleri muhtarların her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Dernek Başkanı Oktay Akay ise konuşmasında ; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi ve şehrimizi etkisi altına alan Koronavirüs dolayısıyla; toplantıların ve törenlerin yasak olması sebebiyle 19 Ekim Muhtarlar Günü programımızı dar bir çerçevede gerçekleştirmek zorunda kaldık. Bu önemli günümüzde bizleri yalnız bırakmayan çok değerli Kaymakamımız sayın Dr. Hacı Arslan Uzan’a Belediye Başkanımız Güray Yüksel’e bize verdikleri destekten ve bu nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.