27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KAYMAKAM UZAN ; “MUHTARLAR BİZİM GÖREV YAPTIKLARI YERLERDE HEM GÖREN GÖZÜMÜZ HEMDE DUYAN KULAĞIMIZDIR”

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Kaymakam Dr. Hacı Arslan’ı ziyaret etti.

Kaymakam Uzan burada yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay ve Yönetimi nezdinde tüm muhtarların Muhtarlar Gününü kutladığını söyledi.

Kaymakam  Uzan konuşmasının devamında şunları söyledi ;

“MUHTARLAR BİZİM GÖREV YAPTIKLARI YERLERDE HEM GÖREN GÖZÜMÜZ HEMDE DUYAN KULAĞIMIZDIR”

” Bizzat vatandaşlar tarafından seçilen ve her biri milletin birer ferdi olan muhtarlarımız, görev yaptıkları köy ve mahallelerdeki sorunların çözümü, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerin yerine getirilmesi yolunda kamu idareleri ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde hareket eden önemli birer kamu görevlileridir. Muhtarlık müessesesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikardır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımız ile devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu önemli misyonları ve fonksiyonları nedeniyledir ki muhtarlarımız, daha da ön plana çıkmış ve Sayın Cumhurbaşkanımızdan başlayarak her kademedeki kamu kuruluşlarında daha çok saygı görmekle birlikte bunu hak eden ve talepleri daha özenle değerlendirilen kişiler olmuşlardır.

Muhtarlar bizim görev yaptıkları köy ve mahallelerde bizim hem gören gözümüz hem de duyan kulağımızdır. Daima bir arada olduğumuz, sıkça gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.  

Devlet ile vatandaş arasında gönül köprüleri kuran, demokrasimizin temel yapı taşı olan kıymetli muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü en içten duygularımla kutlar, görevlerinde başarılar diliyor, ailelerinizle birlikte sağlıklı mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”

Ezine Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay Akay’da Kaymakam Uzan’a bu güne kadar sorunların çözümü ve ihtiyaçların giderilmesi noktasında kendilerine gösterdikleri her türlü destek ve yardımdan dolayı teşekkür ettiğini ifade etti.