30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kaymakamı Uzan başarılı öğrenciyi bisikletle ödüllendirdi

Katıldığı kompozisyon yarışmasında birincilik kazanan Gazi Ortaokulu öğrencisi Emirhan Yılmaz, Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan tarafından bisiklet ile ödüllendirildi.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce “Dünya Su Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında Çanakkale’nin Ezine ilçesini temsil eden Gazi Ortaokulu öğrencisi Emirhan Yılmaz, bölge birincisi oldu.

 

Emirhan Yılmaz’ın bu başarısı Ezine Kaymakamı Dr. Havı Arslan Uzan tarafından ödüllendirildi. Kaymakam Uzan başarılı öğrenci Emirhan Yılmaz ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman ve Okul Müdürü Oral Dinçkan’ı makamında kabul etti.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen törende Kaymakam Uzan başarılı öğrenci Yılmaz’ı bisiklet ile ödüllendirdi.

Kaymakam Uzan burada yaptığı açıklamada Emirhan Yılmaz’ın aldığı başarıdan dolayı kutlayarak, “Öğrencimiz Emirhan Yılmaz yazdığı kompozisyon çalışması ile bölge birincisi olarak anlamlı bir ödülün sahibi olmuştur. Günümüzün ve geleceğimizin en önemli sorunlarından birisi de su sorunudur. Öğrencimiz kaleme aldığı bu kompozisyonu ile bu soruna anlamlı bir şekilde dikkat çekmiştir. Öğrencimizi bu başarısından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyor, kendisini yetiştiren başta ailesi olmak üzere öğretmenlerini ve okul idarecilerimizi de ayrıca tebrik ediyor ve kutluyorum” dedi.

Okul Müdürü Oral Dinçkan’da yaptığı konuşmada, “Kaymakamımız sayın Dr. Hacı Arslan Uzan’ın başarılı öğrencimizi bu başarısından dolayı ödüllendirmesi Ezine Gazi Ortaokulu olarak bizleri gururlandırmıştır. Kaymakamımızın eğitime gösterdiği özen ve destekten dolayı şahsım ve okulum adına şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

Başarılı öğrenci Emirhan Yılmaz’da aldığı bu ödülden dolayı Kaymakam Uzan’a çok teşekkür ettiğini belirterek, “Aldığım bu  ödülü hayatım boyunca unutmayacağım. Su sorunu dünyamızı tehdit eden en büyük ve en önemli sorunlarımızdan birisidir. Bizler yeni yetişen nesiller olarak inşallah aldığımız eğitim ile gelecekte bu sorunun dünyamızı tehdit etmemesi adına önemli çalışmaları yapmak istiyoruz. Kaymakamımıza bana verdiği bu ödülden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

About Post Author