6 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KKTC Ekonomi Bakanı Atun, Bülent Turan’ı Ziyaret Etti

20160210025744 (1)

KKTC Ekonomi Sanayi ve Ticaret Bakanı Atun, Bülent Turan’ı Ziyaret Etti

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun’u ağırladı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun’u ağırladı.Meclisin verdiği kısa arayı Çanakkale’de ilçelerde düzenlenen programlara katılarak değerlendiren Turan genel kurulda görüşülecek kanun tasarısı için çalışmalarını Mecliste sürdürüyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın bu hafta misafiri KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun’du. KKTC ile Türkiye’nin iki kardeş ülke olduğunun altını çizen Turan her iki ülkenin de yatırımlarla birbirini desteklemesi gerektiğini belirtti. Turan, “Uzun yıllar Kıbrıs’ta bulundum. Daha fazla yatırımlar Kıbrıs’ta bulunmamız lazım. Bu en çok bizim sorumluluğumuz. KKTC’ye gittiğim zaman da Çanakkale’deki yatırım fırsatlarını değerlendirmelerini tavsiye ediyorum. Çanakkale tarihi, doğası, kültürel eserleriyle tam bir turizm potansiyeline sahip” dedi.

Bakan Atun’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Turan, karşılıklı ziyaretlerin bakan ve milletvekili düzeyinde artmasıyla daha iyi işler çıkabileceğini belirtti. Üniversite eğitimini KKTC’de tamamlayan Turan KKTC’ye yönelik proje ve yatırımlarla yakından ilgileniyor. Turan Asrın projesi olarak nitelendirilen KKTC’ye su temini projesi açılışına da katılmıştı.

20160210025743 (1)

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye