19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Lapseki’de randevusuz koronavirüs aşı noktası oluşturuldu

Aşı çalışmalarını hızlandırmak ve vatandaşların aşıya erişimini kolaylaştırmak amacıyla Lapseki Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle oluşturulan, randevusuz Kovid-19 aşı noktasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Eski Belediye Hizmet Binası önünde oluşturulan Kovid-19 aşı istasyonunda, vatandaşlarkayıt işlemini tamamladıktan sonra randevusuz aşılarını yaptırdı.Sabah saatlerinde İlçe Sağlık Müdürlüğü vebelediye personeli tarafından kurulan aşı noktasında,Biontech Birinci Doz: 96, İkinci Doz: 27, Üçüncü Doz: 135 olmak üzere toplamda 258 vatandaşa aşılama çalışması yapıldı. Özellikle Cumartesi günleri kurulan halk pazarı olması sebebiyle köyden gelen vatandaşlar yapılan uygulamadan memnun kaldıklarını ifade ederek belediye başkanı ve sağlık personeline teşekkür ettiler.

Kurulan aşı istasyonunu ziyaret eden Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, aşılama süresi gelmeyen vatandaşlarımız için gelecek hafta de Aşı İstasyonu kurulacağını belirterek, “Vatandaşlara aşı olmaları tavsiyesinde bulunuyoruz,Ben de bu hastalığa yakalanıp atlattım. Daha önce iki aşımı da olmuştum. Sadece soğuk algınlığı gibi iki gün hafif boğaz yanması ve ateşim oldu. Onun haricinde hiçbir sıkıntı yaşamadım ve çok rahat atlattım. Tüm vatandaşlarımıza aşılarını olmalarını tavsiye ediyorum.Lapseki Belediyemiz ve İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle Eski Belediye Hizmet Binamız önünde oluşturduğumuz Kovid-19 aşı noktasına vatandaşlarımız ilgisi neticesinde aşı sırası gelen 258 vatandaşımız aşılarını olmuşlardır.Ayrıca aşılama çalışmalarında var gücü ile gece gündüz çalışan tüm sağlık çalışanlarımızı yürekten kutluyor kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

About Post Author